Test mobilních telefonů 2019

Publikováno v časopise 4/2019

Testy smartphonů jsou drahé, složité a čtenáři žádané. Každý měsíc proto naši webovou databázi doplňujeme o výsledky nově vyzkoušených modelů. Do tohoto čísla dTestu zařazujeme přehled nejlepších telefonů, které prošly laboratoří od přelomu roku. Nechybí ani žhavá novinka, modelová řada Samsung Galaxy S10. Na zub jsme se podívali i cenově příznivějším kouskům.

Hlavními hvězdami testu jsou podle očekávání nejnovější zástupci nejvyšší řady Samsung Galaxy S. V první půlce března vzaly evropské obchody útokem tři varianty – Galaxy S10, S10+ a S10e. S10+ přitom představuje nejluxusnější a nejdražší verzi, S10e je naopak relativně nejlevnější. Rozhodně nejde o nějaký osekaný „light“ model – S10e je poháněn stejným hardwarem jako ostatní „es desítky“, pouze má o jeden přední a jeden zadní fotoaparát méně a je o něco menší. Ve všech třech případech každopádně musíte sáhnout pořádně hluboko do kapsy.

Nejdražší varianta Galaxy S10+ s terabajtovou vnitřní pamětí (v prodeji jsou také kusy se 128 a 512 GB) vás přijde na více než 40 tisíc – tím se hravě vyrovná nejdražší variantě Apple iPhone XS Max. Nejlevnější S10e pak začíná těsně pod dvaceti tisíci. Právě iPhony, které jsme proklepli loni na podzim, je možné považovat za hlavní soupeře této luxusní řady.


Testované výrobky - mobilní telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (435 výrobků)
poslední aktualizace: 27.7.2021


Přihlásit