Test fotoaparátů 2019

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2019

Rozdělení fotoaparátů na kompakty a zrcadlovky už je minulostí. Dokládá to i náš aktuální test, ve kterém jsme se zaměřili jak na pokročilé, tak jednodušší přístroje. Mezi pokročilými tradičním zrcadlovkám směle konkurují tzv. bez­zrcadlovky. V segmentu kompaktů zase dominují mobily. Pokud si vyberete správně, mohou snímky z telefonu strčit do kapsy i fotky z kapesního utrazoomu. Náš test ale ukázal, že ani drahý mobil s extrémně vysokým rozlišením nemusí dobře fotit.

Fotoaparáty testujeme průběžně a několikrát do roka aktualizujeme naši databázi o nejnovější modely zrcadlovek, bezzrcadlovek i kompaktů. Kromě toho do testu foťáků zařazujeme i nejvyšší řady mobilních telefonů. Můžete si tak přímo srovnat, zda se vám vyplatí koupit si kapesní kompakt, nebo vám postačí snímky z mobilu.

V našem aktuálním testu jsme se podívali podrobně na zoubek foťákům, které jsme otestovali za poslední rok. Věnovali jsme se všem rozšířeným typům. Mezi výsledky najdete systémové aparáty s výměnným objektivem, pokročilé kompakty, jednoduché kapesní přístroje i odolné fotoaparáty určené pro sport a outdoor. Tradičně nechybí ani vlajkové lodi mobilů Apple, Samsung, Google či Huawei.


Kompakty (porovnat)

Fotoaparáty v mobilech (porovnat)

Pokročilé fotoaparáty s výměnným objektivem do 20 000 Kč (porovnat)

Pokročilé kompakty do 20 000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pokročilé fotoaparáty (223 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2023
Kompakty (71 výrobků)
poslední aktualizace: 31.10.2022


Přihlásit