Test regeneračních šamponů 2019

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2019

Šampony, které zákazníky lákají na hloubkovou rekonstrukci vlasů, redukci jejich poškození nebo intenzivně obnovené a posílené vlasy plné života. Řeč je o skupině šamponů specializujících se na péči o suché, lámající se, unavené nebo jedním slovem poškozené vlasy. Od všech testovaných přípravků se dočkáte potřebné péče a kvalitního umytí, mechanicky poškozeným nebo pravidelně barveným vlasům ale nový život nevdechnou.

Podle odhadu laboratoře trpí poškozenými vlasy 70-80 % žen a 10 % můžu. Tento častý jev vzniká obvykle jako reakce na časté barvení, vysoušení, lakování, podstupování trvalé, žehlení, kulmování, nešetrné česání či vystavování vlasů silnému slunečnímu záření. Během testování podrobili regenerační šampony zkoušce jak běžné uživatelky, tak profíci v kadeřnických salonech a v neposlední řadě i laboratoř.

Dobrovolnice všech věkových kategorií v domácím prostředí posuzovaly, jak dobře jednotlivé přípravky dokáží hlavu umýt, jestli se snadno nanášejí, dobře pění a lehce oplachují. Na suchých i vlhkých vlasech dále vyzkoušely, jaké úsilí je třeba vyvinout při rozčesávání a zda jsou vlasy po použití jednotlivých přípravků nabité statickou elektřinou či nikoliv. Obdobně probíhal test i v kadeřnickém salónu. Vlasovým specialistům během něj prošly pod rukama stovky dobrovolnic s kratšími i delšími vlasy, barvenými či s přirozeným odstínem (včetně šedého). To, jak byli hodnotitelé se šampony spokojeni, zaznamenali vždy na závěr do připraveného dotazníku.

V laboratoři jsme naši pozornost věnovali mycí účinnosti jednotlivých šamponů. Tato zkouška probíhala na zkušebních pramenech evropských vlasů světle blonďaté barvy. Jako modelová špína nám posloužil červený pigment, látka nerozpustitelná ve vodě. V tomto ohledu pro vás máme dobrou zprávu – všechny šampony si poradily s nečistotou na výbornou.

Jinak celkem slušné hodnocení všem testovaným šamponům pokazily informace uvedené na obalu. Výrobci na nich totiž slibují regeneraci poškozených vlasů, což ve skutečnosti není možné. Při používání regeneračních šamponů sice mohou vaše vlasy opticky vypadat lépe, být lesklejší, pružnější a třeba se i snáze rozčesávat, skutečnou hloubkovou regeneraci od nich ale očekávat nelze. Klamná tvrzení na obalu slibující opravu poškozených vlasů se nevalně podepsala na dílčím i celkovém hodnocení všech přípravků.


Testované výrobky - regenerační šampony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Regenerační šampony (15 výrobků)
poslední aktualizace: 28.2.2019


Přihlásit