Test prášků a gelů do myčky 2019

Publikováno v časopise 3/2019

Tápete mezi regály, když potřebujete doplnit zásoby mycích prostředků do myčky? Snažíte se porovnávat ceny jednotlivých typů přípravků různých značek a nakonec sáhnete po tom, který je zrovna zlevněný? Nebo raději automaticky vybíráte osvědčenou kvalitu? Pokud vám jde o účinnost, pak vám náš test 14 prášků a gelů do myčky může s výběrem pomoci.

Myčku na nádobí vlastní zhruba třetina ze 4,3 miliónu českých domácností – taková jsou čísla Českého statistického úřadu, která vzešla z průzkumu v roce 2015. Od té doby nějaký ten rok uplynul, přesto můžeme usuzovat, že více než 1,5 milionu spotřebitelů vybírá jednou za čas chemický prostředek, kterým pomůže svému přístroji efektivně zbavit nádobí zbytků jídla.

Je to také úctyhodná řada lidí, která se musí čas od času popasovat s drogistickým nákupem. Abychom některým výběr usnadnili, přicházíme s testem mycích prostředků do myčky – tentokrát jsme se zaměřili na prášky a gely.

Jejich výhodou je, že je můžete libovolně dávkovat například podle ušpiněnosti nebo množství nádobí. Nahlédnout můžete i do testu tablet a kapslí do myčky, výsledky ale nejsou s prášky a gely zcela porovnatelné, byť celkově lepší výkon tablet a kapslí přeci jen odrážejí.  

Do laboratoře jsme poslali 14 vzorků prášků a gelů včetně čtyř, které se prezentují jako ekologické. Stejně jako v minule jsme zjišťovali, jak umyté a blyštivé nádobí po sobě zanechají.


Testované výrobky - prášky a gely do myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prášky a gely do myčky (14 výrobků)
poslední aktualizace: 28.2.2019


Přihlásit