Test akumulátorových vrtaček 2019

Publikováno v časopise 2/2019

Jaro sice ještě ve vzduchu cítit není, ale některé kutily už možná svrbí ruce. Před začátkem nové sezóny proto nabízíme test akumulátorových vrtaček. Pravidelní čtenáři si možná všimli, že se vrtačkám věnujeme po krátké době – naposledy jste si o nich mohli přečíst loni v červenci. Po půl roce přinášíme výsledky další várky, tentokrát však otestované podle zbrusu nového programu. Samozřejmě v něm nechybějí praktické zkoušky funkčnosti, výdrže i bezpečnosti vrtaček.

V únorovém vydání jsme přinesli nové výsledky testu akumulátorových vrtaček. Do laboratoře jsme tentokrát poslali 25 modelů, s příklepem i bez něj. Zkoušky tentokrát proběhly podle nového testovacího programu, celkové hodnocení proto nelze porovnávat s vrtačkami dosud publikovanými v naší databázi. 

Odborníci v laboratoři ověřovali, jak vrtačky zvládají své hlavní funkce – vrtání, šroubování, případně vrtání s příklepem. Vrtali a šroubovali do dřeva, železa, kamene i betonu. Sledovalo se přitom, zda vrtačky zvládly splnit svůj úkol a kolik času k tomu bylo potřeba. Dále jsme hodnotili vlastnosti akumulátorů, pohodlnost obsluhy vrtaček, a kvalitu zpracování. Motor, případně příklepový mechanismus také prošly obvyklými zátěžovými testy, při nichž měly absolvovat předepsanou dobu provozu se zátěží simulující šroubován, vrtání a vrtání s příklepem. Poslední blok zkoušek ověřoval, zda vrtačky splňují požadavky na elektrickou a mechanickou bezpečnost.

U dvou modelů jsme bohužel odhalili zásadní nedostatky, kvůli kterým jsme museli udělit celkově dostatečné a dokonce i nedostatečné hodnocení.


s příklepem (porovnat)

bez příklepu (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vrtačky (79 výrobků)
poslední aktualizace: 3.2.2022


Přihlásit