Test MP3 a multimediálních přehrávačů 2009

Publikováno v časopise 7/2009

Hudba je fenoménem doby a posloucháme ji kdekoliv a kdykoliv, což nese i jistá rizika pro naše ušní bubínky a celkově nám hrozí trvalé poškození sluchu. TEST srovnal jednotlivé výrobky a víme, které přehrávače jsou příliš hlasité. Zaměřili jsme se i na další kvality přehrávačů.

Co zjistil náš test o MP3 a multimediálních přehrávačích?


Bezpečné používání: Díky hudebním přehrávačům můžeme kdekoliv poslouchat nejen hudbu, ale také mluvené slova či sledovat filmy. Dejte si však pozor na hudbu při venkovních aktivitách, kdy často kvůli ní nevnímáme okolí a snadno se může stát nějaká nehoda. Přitom některé přehrávače se vám přímo nabízejí jako doplněk různých sportů.

Příliš hluku: Při pořizování přehrávače také myslete na to, že hlasitý poslech hudby vám škodí. Některé modely přehrávačů mají omezovače maximální hlasitosti. Tím mohou často alespoň rodiče korigovat hlasitost hudby svých lehkomyslných potomků. Víme, které přístroje mají nedostatečnou ochranu sluchu.  

Portfolio přehrávačů: Na trhu je široké portfolio nejrůznějších přehrávačů majících různou velikost. Při pořizování toho konkrétního je důležité promyslet, jak ho hodláte používat. Možná vám bude stačit i mobilní telefon. Některé jsou k tomuto účelu určené. Které jsou kvalitní?  

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na MP3 a multimediální přehrávače. Testovali jsme kvalitu devatenácti výrobků a víme, jak si jednotlivé přístroje stojí. Předplaťte si náš test a budete to vědět také.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

MP3 a video přehrávače starší (205 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2009


Přihlásit