Test GPS navigací 2009 (II.)

Publikováno v časopise 7/2009

Chcete si koupit mobilní telefon s navigací a tuto navigaci používat jako plnohodnotnou náhradu za tu klasickou? Pozor, abyste nebyli zklamaní. Jde jen o omezenou náhradu...

Co zjistil náš test o mobilech s navigací?


Mobily s navigací: Testovali jsme devět mobilů majících zabudovanou v sobě navigaci, ať už se systémem onboard či offboard. Tyto dva systémy se liší v tom, že offboard pro svou funkci potřebuje připojení k internetu. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? U kterých mobilních telefonů tyto systémy fungují nejlépe?

Instalace: U některých mobilních telefonů budete muset navigaci nainstalovat sami. U jednotlivých přístrojů je obtížnost tohoto kroku různá. U jakých byste mohli mít problémy?

Potíže při navigaci z mobilu: Problémem je chybějící napájecí kabel do autozásuvky. Z našich testovaných výrobků ho měl jen jeden. Další nevýhodou je, že spuštění navigačního systému trvá dlouhou dobu. Horší je to i s ovládáním. Vynikají pouze mobily s dotykovým displejem.

Více o navigaci z mobilu: Malé mobilní telefony s navigací jsou do velké míry omezující. Celkově nevýhod mobilních telefonů s navigací oproti klasické navigaci je dost. Proto zvažte, zda bude tato alternativa pro vás vyhovující.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na mobily s navigací. Dokáže plnohodnotně nahradit klasickou GSP navigaci? Které mobily obstály a na které se raději nespoléhat? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

GPS navigace starší (110 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2010


Přihlásit