Test GPS navigací 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2009

GPS  navigace  se  stává  běžnou  součástí  života  jak  taxikářů,  tak  „civilních“  řidičů.  Poslední dobou je navíc obohacována velkým množstvím dalších funkcí, které mnohdy nijak nesouvisí s jejím původním účelem (například MP3 přehrávač). Vedle toho se na trhu objevují i mobilní telefony  s  funkcí GPS navigace. Rozhodli  jsme se pro vás otestovat  tyto mobilní  telefony i samotné navigace. Testu  jsme podrobili 38 přenosných navigačních přístrojů a 9 mobilních telefonů vybavených navigací.

A na co jsme se zaměřili v našem testu GPS navigací?

 
Mapové podklady: Klíčovou součástí navigace jsou mapové podklady. V České republice jsou nejběžněji k dostání sady map střední a východní Evropy, ale samozřejmě existují i západoevropské či celoevropské. Proto je velmi důležité si předem rozmyslet, jak (které) mapy využijete a podle toho zakoupit správný typ.
 
Gyrometr: Velmi důležitý je tzv. gyrometr. Jedná se o zařízení, které vyhodnocuje směr a rychlost jízdy a pomáhá tak udržet kurz i tam, kde není možnost příjmu signálu o pozici (automobilu) ze satelitu. V našem testu zjistíte, které navigace jsou tímto užitečným zařízením vybavené.
 
Bezpečnost: Ovládání navigace byste rozhodně neměli používat během jízdy. Proto jsou v našem testu velmi dobře hodnoceny přístroje, které ovládání během jízdy neumožňují a v jejichž návodu je dostatečně zdůrazněno, že manipulace s přístrojem během jízdy je nebezpečná.
 
Mezi testovanými výrobky byly navigace značek Asus, Mio Moov, Navigon či Tom Tom. Výsledky byly velmi zajímavé, ukázaly přednosti i nedostatky daných přístrojů. Dále se ukázalo, že vyšší cena ne vždy znamená vyšší kvalitu. Pro potencionálního(potenciálního)  zákazníka test představuje dobrou radu, jak investovat rozumně.


Tento test je rozšířený a naši předplatitelé tak získávají on-line přístup k výsledkům testů dalších výrobků, které se do tištěného vydání nevešly.
- v tištěném časopise naleznete 38 přenosných navigačních systémů a 9 mobilních telefonů vybavených navigací.
- v on-line verzi pro naše předplatitele dalších 29 výrobků.


Testované výrobky - GPS navigace (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

GPS navigace starší (110 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2010


Přihlásit