Test topinkovačů 2019

Publikováno v časopise 1/2019

Také patříte k těm, kterým dělá ráno celý den? Sbíhají se vám sliny při představě křupavého a dozlatova opečeného toastu? V našem testu jsme zkouškám podrobili 17 modelů topinkovačů s jedním nebo dvěma opékacími otvory, do kterých se vejdou nejčastěji dva, maximálně pak čtyři plátky chleba. Největší důraz jsme kladli na hodnocení samotného opékání, naší pozornosti ale tradičně ne­ušla ani snadnost obsluhy. Ukázalo se, že správně opečený toast není samozřejmostí.

Šlo nám především o to zjistit, kolik času jednotlivým modelům příprava toastů z čerstvého i zmrazeného pečiva zabere a jestli je opékají hezky dozlatova (rovnoměrně z obou stran). Velké rozdíly jsme zaznamenali právě v délce přípravy: nejpomalejší model opékal toast až třikrát déle než „rychlík“ testu.

I tentokrát se odborníci v laboratoři podívali na zoubek snadnosti obsluhy. V tomto ohledu již tradičně zkoumali přiložený návod z hlediska jeho obsahu i míry srozumitelnosti. Dále je například zajímalo, jak snadno se toasty vkládají a vyjímají, jestli reaguje topinkovač dostatečně citlivě na nastavený stupeň opékání nebo jak dobře se čistí.

Některé modely nás zklamaly svým konstrukčním zpracováním – použitý materiál u nich nebyl dostatečně odolný. U několika topinkovačů v čele s propadlíkem testu jsme pak narazili na problém v podobě hrozícího rizika popálení o rozpálené části spotřebiče (při vyjímání hotových toastů).

A co myslíte, byly topinky opečené dozlatova a křupavé tak akorát? Výsledky měly spoustu podob: toasty byly nedopečené nebo s viditelnými pruhy. V jednom případě jsme k naší nelibosti narazili i na topinky spálené doslova na uhel. Nezbývá než konstatovat, že připravit toast na jedničku nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá.


Testované výrobky - topinkovače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Topinkovače (17 výrobků)
poslední aktualizace: 28.12.2018


Přihlásit