Test digestoří 2019

Publikováno v časopise 1/2019

Nejjednodušší digestoř si můžete pořídit už za tisícovku. Zbaví vás ale skutečně mastnoty, vlhkosti a pachů při vaření? Náš test 11 podvěsných modelů ukázal, že v této kategorii zázraky čekat nemůžeme. Kromě toho jsme do laboratoře poslali i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře – a musíme říci, že tak špatné výsledky jsme skutečně nečekali.

Nově otestované komínové digestoře na webu

Na dtest.cz/digestore naleznete kromě závěrů současného testu také nové výsledky komínových modelů, které jsme otestovali v posledním roce. Od roku 2014 používáme pro veškeré typy digestoří stejný testovací program, takže jsou výsledky jednotlivých modelů plně srovnatelné.

Nejjednodušší digestoř si můžete pořídit už za tisícovku. Zbaví vás ale skutečně mastnoty, vlhkosti a pachů při vaření? Náš test 11 podvěsných modelů ukázal, že v této kategorii zázraky čekat nemůžete. Kromě toho jsme do laboratoře poslali i čtyři mnohonásobně dražší svislé zabudované digestoře – a musíme říci, že tak špatné výsledky jsme skutečně nečekali.

Digestoř může být v kuchyni nedocenitelný pomocník. V ideálním případě vás zbaví vás vlhkosti unikající z bublajících hrnců, mastnoty z pánve při smažení i všemožných zápachů při přípravě pokrmů. Stejně tak ale může jít o zbytečný spotřebič, který vám bude při vaření jenom překážet, rámusit a využijete ho leda jako extra osvětlení nad plotnou.

V testech digestoří proto podle příslušné technické normy ověřujeme, zda si odsavače par na našem trhu poradí se základními úkoly, které od nich očekáváme. Jde zejména o odstranění vlhkosti, mastnoty a zápachů z vaření. Kromě toho měříme i jejich hlučnost a hodnotíme obsluhu či řemeslné zpracování přístrojů. Dopředu můžeme prozradit, že dobře si vybrat není jen tak.


Testované komínové digestoře (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Digestoře (53 výrobků)
poslední aktualizace: 28.12.2018


Přihlásit