Test mikrovlnných trub 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2018

Mikrovlnka může mít spoustu funkcí. Často ale potřebujeme jen tu základní. Do letošního testu jsme proto vybrali 23 jednoduchých mikrovlnných trub a otestovali třeba to, jak dovedou ohřát jídlo, vodu nebo rozmrazit maso. Také jsme prověřili jejich obsluhu, spotřebu elektřiny a bezpečnost. Co myslíte – uděláte chybu, když si koupíte tu nejlevnější mikrovlnku v obchodě?

Dnešní mikrovlnné trouby dovedou spoustu věcí. Kromě ohřívání zvládnou také připravovat jídlo horkým vzduchem, grilovat, vařit v páře nebo péci chleba. Ne každý ale potřebuje drahou multifunkční mikrovlnku. Pokud máte doma podobně šikovnou elektrickou troubu nebo moc nevaříte, může vám stačit ten nejobyčejnější přístroj schopný ohřát nebo rozmrazit jídlo.

Právě na ně se zaměřil náš aktuální test. Vyzkoušeli jsme, jak rychle dovedou ohřát hotové jídlo a vodu v lahvi, rozmrazit kostku mletého masa nebo připravit zmrazené lasagne. Kromě toho jsme detailně prozkoumali i jejich obsluhu. Některé mikrovlnky se špatně otevírají a zavírají, jiné pro změnu slabě svítí, takže se špatně kontroluje stav pokrmu uvnitř.

V neposlední řadě jsme prověřili i jejich elektrickou bezpečnost a posoudili, zda nejsou v chodu příliš hlučné. Máte se bát koupě té nejlevnější mikrovlnky na trhu – nebo naopak poslouží stejně dobře jako základní model od dražší značky?


Testované výrobky - mikrovlnné trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mikrovlnné trouby (118 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2023


Přihlásit