Test tabletů 2018

Publikováno v časopise 12/2018

Jako každý rok vám přinášíme předvánoční srovnání tabletů všech cenových kategorií. Tentokrát jsme vybrali 17 letos otestovaných přístrojů menších i větších úhlopříček. Segment tabletů už není tak exponovaný jako v minulosti a řada výrobců mu věnuje vlažnější pozornost než dříve. To však neznamená, že by byla nouze o povedené a zajímavé modely. Boj o titul nejlepšího tabletu opět svádí Apple se Samsungem, ale nezklamaly ani další značky. Nenároční uživatelé si vyberou i z levnějších modelů, mezi nimi je však nutné volit obezřetněji.

Další otestované tablety na webu

Na dtest.cz/tablety naleznete výsledky dalších dříve testovaných tabletů, detailnější hodnocení a přehled vybavení. Tablety lze třídit a řadit podle různých kritérií a vzájemně porovnávat. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Mediálně největší událost světa tabletů, představení nových top modelů iPad Pro od Applu, se letos udála jen pár týdnů před uzávěrkou tohoto vydání. Nakonec se je díky pohotovosti laboratoře podařilo otestovat včas, a my vám tak můžeme přinést jejich výsledky spolu s dalšími letos prověřenými tablety. Podařilo se Applu obhájit pozici výrobce nejlepšího tabletu? A jak se umístil nový vlajkový model jeho tradičního soka Samsungu? Nejen to se dozvíte v našem testu.

V laboratoři jsme se mimo jiné zaměřili na kvalitu displejů, výdrž baterií, výkon či pohodlnost obsluhy. Také jsme vyzkoušeli fotoaparáty a kamery tabletů, brouzdali s nimi po internetu, sledovali video, poslouchali hudbu nebo četli elektronické knihy, abychom vám pomohli vybrat takový, který splní vaše požadavky.


Tablety velké (9,7-12,9 palce) (porovnat)

Tablety malé (6,9-8,4 palce) (porovnat)


Přihlásit