Test tyčových mixérů 2018

Publikováno v časopise 12/2018

Tyčový mixér máme během chladnějších měsíců spojený zejména s přípravou hustých krémových polévek. Díky množství nabízených funkcí vám však pomůže i s mixováním smoothie, kojenecké výživy, sekáním cibule nebo šleháním sněhu z bílků. V našem testu jsme pozornost zaměřili především na to, s čím vším a jak efektivně vám jednotlivé modely pomáhají v kuchyni nebo nakolik snadno se ovládají. Mezi 18 testovanými zástupci jsme narazili na propastné rozdíly v ceně i výkonu.

Tyčový mixér by měl být lehký a snadno ovladatelný spotřebič, který vám v kuchyni nezabere příliš místa. Složí se jedním cvaknutím, použije a během chvíle umyje (většina modelů je dnes částečně nebo úplně omyvatelná v myčce). Ušetří vám tak práci nejen s přípravou jídel a nápojů, ale i s hromaděním použitého kuchyňského náčiní.

Jak dobře si však jednotlivé modely vedou v praxi? V rámci našeho testu jsme vyzkoušeli, jak si „tyčáky“ poradí s mixováním, šleháním a sekáním. Otočné čepele se tak pod dohledem laboratorních expertů roztočily na plné obrátky. Postupně vznikala majonéza nebo kojenecká výživa, sekaly se ořechy i cibule a šlehal se sníh z vaječných bílků.

Ukázalo se, že nehledě na dodávané příslušenství a pořizovací cenu, nabízejí testované výrobky podstatný rozdíl ve výkonu. Některým „tyčákům“ šla práce pěkně od nohy (rozumějte mixovací), ostatním zúčastněným se prostě nedařilo: ořechy zůstaly v celku, místo majonézy vznikla tekutá břečka a dětská výživa byla plná hrudek.  Špatným výsledkům některých modelů nezabránil ani punc známé značky nebo vysoká cena, která je spotřebiteli často mylně považována za záruku kvality.


Testované tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry (34 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2018


Přihlásit