Test mražených filetů z lososa 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2018

Tradiční štědrovečerní večeří je smažený kapr, mnozí však dávají přednost i jiným druhům ryb. Pokud máte rádi lososa a ve vaší síti někdy uvíznou i jeho mražené filety, pak vám možná přijde vhod náš test. Desatero mražených lososích filetů jsme totiž podrobili zatěžkávacím zkouškám. Častá obava z přidané vody se nepotvrdila, hlavu by vám však mohlo zamotat rozhodování, zda vybrat lososa z farmy, nebo z otevřeného moře. Výsledky testu u některých výrobků vzbuzují otázku, zda je opravdu losos tučná ryba

Taky si kupujete prostě lososa, aniž byste se blíž zajímali, o jaký druh jde a kde před ulovením trávil svůj život? Pokud ano, nejste rozhodně jediní a možná se právě teď dozvíte, jak se to s lososem vlastně má. Český název losos není označení pro jednu konkrétní rybu, ale zastřešuje hned několik druhů lososovitých. Losos na vašem talíři bude pravděpodobně buď losos atlantský neboli obecný, losos gorbuša či losos keta. U mražených ryb a filetů se latinský název ryby dočtete na obalu.

Stejně tak se můžete dočíst, zda jde o rybu divokou tedy z volné přírody, nebo odchovanou na rybí farmě. Evropské nařízení č. 1379/2013 přikazuje výrobcům, aby tuto skutečnost spolu se způsobem odlovu na svých obalech spotřebitelům sdělovali. Stejné informace musejí být k dispozici také při nákupu nebalených ryb. Způsob produkce se může výrazně podepsat zejména na obsahu tuku, omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin.

Do našeho testu jsme poslali 10 druhů filet z lososa bez rozdílu rybího druhu či způsobu odchovu. Jak rybí klání dopadlo?


Testované výrobky - mražené filety z lososa (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mražené filety z lososa (9 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2018


Přihlásit