Test mobilních telefonů 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2018

Doprovází nás ve dne v noci a je součástí našeho pracovního i osobního života. Někteří s ním dokonce spí a neodloží ho ani na toaletě nebo v koupelně. Zkrátka – bez mobilu ani ránu. Chytré telefony pro vás nepřetržitě testujeme již řadu let. Tentokrát do časopisu zařazujeme výběr toho nejzajímavějšího, co laboratoří prošlo v posledním čtvrtroce. V tabulce naleznete vše od mobilů pro nenáročné až po luxusní zboží, včetně nových iPhonů a Samsungu Galaxy Note 9.

Stovky telefonů na webu dtest.cz

Naše databáze na dtest.cz/mobily obsahuje detailní výsledky stovek nově i dříve otestovaných chytrých mobilních telefonů. Databázi pravidelně aktualizujeme, abyste měli výsledky nových modelů co nejdříve po ruce. Databáze je přístupná předplatitelům.

Laboratoř, ve které necháváme mobilní telefony testovat, si jen tak neoddychne. Za prvních deset měsíců tohoto roku provedla přes stovku plnohodnotných testů nových modelů. Takto vysoké nasazení je nezbytné. Vzhledem k tomu, že každá velká značka každoročně představuje hned několik novinek a že mobily stárnou rychleji než jakákoliv jiná elektronika, publikujeme na webu nové výsledky mobilů s vysokou kadencí. Vysoké nároky na rychlost ovšem nijak neovlivňují komplexnost testu. Multifunkčnost chytrých telefonů si žádá, aby zkoušky mobilů byly de facto několika regulérními testy v jednom.

Testovací program prošel pro rok 2018 mírnou aktualizací a optimalizací, základní skladba zkoušek však zůstává stejná jako v minulosti. Zjišťovali jsme základní parametry telefonu – měřili sílu příjmu signálu, zhodnotili paměť a možnosti připojení, výdrž baterie, kvalitu reproduktorů a mnoho dalšího. Našemu hodnocení neunikla snadnost obsluhy při každodenním používání, kvalita displeje, odolnost vůči poškrábání, pádu či vodě. Pamatujeme také na to, že jednu z hlavních rolí při výběru mobilu hraje to, jak fotí a pořizuje videa. Test kvality fotoaparátu proto patří k těm nejpropracovanějším (jeho podrobnější hodnocení se do časopisu bohužel nevešlo a najdete jej na webu). Mimo výše zmíněného jsme všechny telefony proklepli testem kvality hudebního přehrávače, práce s internetem, zprostředkovávání hovorů, snadnosti psaní nebo schopnosti navigovat.

Ve výsledkové tabulce naleznete mnoho zbrusu nových telefonů včetně luxusních mobilů od Applu a Samsungu, ale také řadu cenově příznivějších modelů známých značek.


telefony nad 6000 Kč (porovnat)

telefony do 6000 Kč (porovnat)

Nejlepší dříve otestované mobily (porovnat)

Nejlepší dříve otestované mobily do 6000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2018–2020 (318 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit