Test pražených solených arašídů 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2018

Také občas rádi zobete – ať už při družné debatě s přáteli, nebo o samotě při sledování seriálu? Pozornost jsme tentokrát zaměřili na pražené solené arašídy, které válcují svět ochucených „oříšků“. Šestnáctku vzorků jsme podrobili testům kvality. Zjišťovali jsme mimo jiné, zda spolu s rychlým pohoštěním neohrožujeme bezprostředně i své zdraví. Výsledky jsou povzbudivé, prohřešky výrobců se týkaly pouze nedodrženého množství soli.

Pražené solené arašídy patří ke stálicím na slavnostních stolech i na konferenčních stolcích obýváků. Jen za uplynulý rok jsme jich v Česku snědli 4,5 tuny, což dělá zhruba necelý půlkilogram arašídů ročně na každého. Statistiky společnosti Nielsen také vypovídají, že solené buráky, jak se arašídy běžně nazývají, před ostatními jakkoli ochucenými ořechy upřednostňujeme.

Patří solené arašídy také mezi vaše oblíbené pochoutky? Má na vašem stole miska se solenými buráky své stálé místo? Pak jistě oceníte náš test solených arašídů. Šestnáctku vzorků jsme podrobili testům kvality, při kterých jsme zjišťovali, zda konzumací arašídů neohrožujeme bezprostředně i své zdraví. Chtěli jsme vědět, jestli máme s hrstí plnou buráků také co do činění s mykotoxiny, plísněmi nebo salmonelou. Zjišťovali jsme rovněž, jak chutnají, voní či jak jsou tvrdé a jakým množstvím soli nás zásobují. V neposlední řadě jsme porovnali údaje o soli na etiketě se zjištěnou skutečností.


Testované výrobky - pražené solené arašídy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pražené solené arašídy (16 výrobků)
poslední aktualizace: 1.11.2018


Přihlásit