Test cestovních pojištění 2009

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2009

Nepodceňujte cestovní pojištění. V opačném případě by vás i drobné zranění mohlo stát mnoho peněz a celá dovolená by se vám nemile prodražila. Kryjte své případné zdravotní výlohy během svých cest pojištěním. Pojďme se podívat na jednotlivé produkty.

Co zjistil náš test o cestovním pojištění?


Co je v ceně cestovního pojištění: Produkty cestovního pojištění jsou různě obsáhlé, proto byste si měli před jeho uzavřením zjistit, co všechno vám konkrétní pojištění bude krýt. Některé zahrnují jen zdravotní péči v kritických případech, jiné vám nabízejí i asistenci, přepravu a mnohé další služby.

Doba cestovního pojištění: Při výběru cestovního pojištění zvažte, jak často cestujete. Pokud máte mnoho zahraničních výjezdu během roku, vyplatí se vám celoroční cestovní pojištění. I tady pečlivě vybírejte konkrétní produkt. Většinou jezdíme do zahraničí na dovolenou, takže si vybíráme z krátkodobých programů.

Pojištění konkrétního člověka: Cenu ovlivňuje také to, jaký je účel vaší návštěvy dané země. Pokud je větší pravděpodobnost, že se tu zraníte, např. jedete-li za sportem, bude vás stát cestovní pojištění více. Chcete něco zastírat pojišťovně, abyste ušetřili? Nevyplatí se podceňovat její kontrolní mechanismy. Popište raději pojišťovacímu agentovi přesně, co budete v cizině dělat. Jen tak budete pojištění proti všemu potřebnému.

Cílová destinace: Pojistné je ovlivněné také cílovou destinací. Nejlevnější jsou evropské státy. Dále se cena odvíjí od potenciální bezpečnosti země.

TEST je tu pro vás. Tentokrát si přiblížíme produkt cestovní pojištění. Zaměříme se na konkrétní nabídku pojišťoven, srovnáme ji a poradíme vám, který produkt bude pro vás nejlepší. Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.Přihlásit