Vyzkoušeli jsme nové iPhony. Jsou nejlepší na trhu?

Vydáno: 27.9.2018   

Apple iPhone XS a XS Max se u nás začnou prodávat již 29. září. Už při nedávném představení se však postaraly o pořádný rozruch. Jejich cena je astronomická, z běžně prodávaných mobilů jsou nová jablka tím vůbec nejdražším, co si můžete pořídit. Odpovídá luxusní cenovce i kvalita? Několik kusů jsme nemilosrdně nechali prověřit laboratoří.

Vysoký výkon, bezvadný displej, parádní fotoaparát, špičkové dílenské zpracování nebo široká výbava. Modely iPhone XS a XS Max mají nejvyšší ambice. Co také očekávat od telefonu, za který v nejlevnější variantě (iPhone XS s 64GB pamětí) musíte zaplatit 30 tisíc a u něhož nejdražší verze XS Max (paměť 512 GB) vysoce přesahuje čtyřicetitisícovou hranici?

Stejně jako všechny ostatní testované mobily jsme i nové produkty Applu nechali podrobit řadě zkoušek. Zjišťovali jsme základní parametry telefonu – měřili sílu signálu, zhodnotili paměť a možnosti připojení, výdrž baterie, kvalitu reproduktorů a mnoho dalšího.

Našemu hodnocení neunikla snadnost obsluhy při každodenním používání, kvalita displeje, odolnost vůči poškrábání, pádu či vodě. Pamatujeme také na to, že jednu z hlavních rolí při výběru mobilu hraje to, jak fotí a pořizuje videa. Test kvality fotoaparátu proto patří k těm nejkomplexnějším.

Mimo výše zmíněného jsme oba iPhony proklepli testem kvality hudebního přehrávače, práce s internetem, zprostředkovávání hovorů, snadnosti psaní nebo schopnosti navigovat.

Můžeme prozradit, že smartphony Applu patří k tomu nejlepšímu na našem trhu. Ve srovnání s loňským iPhonem X však nejde o revoluci, spíše jen o velmi povedenou evoluci. Nová funkce Smart HDR potěšila, displej je opět o něco jasnější a barvy výraznější. Zlepšila se také výdrž baterie. Užitečná je podpora elektronické SIM. Fotoaparát iPhonů je na velmi vysoké úrovni a jen stěží by bylo na současném trhu možné najít lepší.  

Stejně jako před rokem se ale Apple nepředvedl v testu odolnosti. Jak 5,8palcový iPhone XS, tak i obří 6,5palcový XS Max v pádové zkoušce na beton doplatily na skleněná záda. V jednom případě došlo i k prasknutí displeje.

Hlavním soupeřem Applu v souboji o nejlepší mobilní telefon na trhu je Samsung Galaxy Note 9. Nové iPhony včetně dosud nevydaného modelu XR, Samsungy i řadu dalších zajímavých modelů, včetně těch cenově dostupnějších, naleznete také v našem velkém testu mobilních telefonů, který uvedeme v listopadovém vydání našeho časopisu. 

Podrobné výsledky testu Apple iPhone XS a XS Max a srovnání s ostatními vyzkoušenými telefony naleznete v naší webové databázi

 

Nové iPhony, Samsung Galaxy Note 9 i řadu dalších zajímavých modelů, včetně těch cenově dostupnějších, naleznete také v našem velkém testu mobilních telefonů, který uvedeme v listopadovém vydání našeho časopisu. 

 

Nové iPhony, Samsung Galaxy Note 9 i řadu dalších zajímavých modelů, včetně těch cenově dostupnějších, naleznete také v našem velkém testu mobilních telefonů, který uvedeme v listopadovém vydání našeho časopisu. 

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (412 výrobků)
poslední aktualizace: 12.12.2019

Přihlásit