Test vysavačů 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2009

I vysavače zezelenaly. Tak by se dal parafrázovat poslední vývoj na trhu s těmito domácími spotřebiči. Po bezsáčkových vysavačích a vysavačích s obrovským výkonem přichází výrobci s novým trendem. Energeticky úsporné přístroje. Otestovali jsme několik z nich. V našem testu ovšem naleznete více. Mezi testovanými jsou jak nejlevnější, tak velmi drahé vysavače, jak sáčkové, tak bezsáčkové. A výsledky jsou mnohdy překvapivé.

Co jsme v našem testu vysavačů odhalili?

 
Nepravdivé informace o výkonu: Některé  vysavače  disponují  nedostatky,  se  kterými  zákazníka  neseznámí  žádný přibalený manuál. Prokázali jsme se, že skutečný výkon vysavače je často až o několik set wattů nižší, než jak tvrdí výrobce. Odlišnosti jsme nalezli také ve schopnosti sát nečistoty či v nehygienickém vyprazdňování nádoby.
 
Drahý vysavač nemusí znamenat nejkvalitnější: Ačkoliv  je vysavač poměrně  jednoúčelové zařízení a neočekáváme od něj obvykle o moc víc, než  že bude odstraňovat prach, chlupy, vlasy, vlákna a jiné nečistoty. Klíčové přitom je, aby je úspěšně zadržoval ve svém sáčku nebo prachové nádobě. Pohodlná obsluha, nízká hlučnost a jiné aspekty představují rozdíly, které mohou rozhodovat  o ceně a spokojenosti zákazníka.
 
„Zelené“ vysavače jsou přínosem ekologii: Testované vysavače jsou pozitivním přínosem pro ekologicky odpovědnou spotřebu. Musíme se ale připravit na vyšší pořizovací náklady v porovnání s jinými vysavači.
 
Výsledky nezávislého srovnání vysavačů dostupných na českém trhu, které provedlo Občanské sdružení TEST, jsou překvapivé. Srovnání produktů značek Electrolux, Miele, Philips, Hoover nebo Fagor či jiných odhaluje přednosti výrobků i jejich nedostatky, na které by zákazník měl být před koupí upozorněn. Test tak umožňuje potenciálnímu zákazníkovi investovat do nového vysavače rozumně.
 


Testované výrobky - vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysavače 2009 (36 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2009


Přihlásit