Test detektorů kouře 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2018

Domácí požární ochranu často zanedbáváme. Investice do požárního hlásiče přitom nemusí být vůbec vysoká a může nejen zachránit náš majetek, ale také lidské životy. Otestovali jsme proto 13 detektorů kouře. Měřili jsme, jak rychle zareagují v případě několika druhů požáru, jak hlasitě bijí na poplach i to, zda v nich nebudete muset měnit baterii příliš často. Nespálíte se, když sáhnete po tom nejlevnějším?

Požár v domácnosti je neštěstí, které může mít katastrofální následky. Není však těžké ani nákladné se na riziko požáru připravit. Základ představují požární hlásiče. Jde o přístroje, které stojí pár set korun a nevyžadují téměř žádnou údržbu. Neustále přitom hlídají, zda ve vašem domě nezačne něco hořet

Investice do požárního hlásiče se stoprocentně vyplatí. Jak si ale vybrat? Třeba s pomocí našeho testu, ve kterém jsme detailně prozkoušeli 13 detektorů kouře. Měřili jsme, jak rychle zareagují v případě několika druhů požáru, jak hlasitě bijí na poplach i to, zda v nich nebudete muset měnit příliš často baterii.


Testované výrobky - detektory kouře (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Detektory kouře (13 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Přihlásit