Test IPL epilátorů 2018

Publikováno v časopise 10/2018

K odstraňování chloupků můžete použít žiletku nebo depilační krém, jejich použití má ale jen krátkodobý efekt a za několik dnů je potřeba sáhnout po nich znovu. Kdo touží po trvanlivější metodě, může vyzkoušet epilátory, které by měly chloupky odstraňovat i s kořínky. V aktuálním testu jsme si do hledáčku vzali přístroje využívající technologie intenzivního pulzního světla (IPL). Dočtete se v něm, jak efektivně zvládají boj s ochlupením, zda se jednoduše obsluhují i jestli jsou bezpečné.

Otestované IPL epilátory

Na dtest.cz/ipl-epilatory najdete dříve otestované IPL epilátory. Výrobky můžete třídit a řadit podle různých kritérií a vzájemně porovnávat. Výsledky jsou dostupné našim předplatitelům.

Stejně jako srst u zvířat má i ochlupení u lidí ochrannou funkci. Ochlupená pokožka je ve srovnání s tou oholenou lépe chráněna před slunečním zářením a také se na ní lépe hojí případná zranění. I přes tyto benefity, které nám byly dány od přírody, se většina žen i někteří muži snaží s ochlupením bojovat. Oholená podpaží či intimní partie jsou sice módou až posledních několika desetiletí, třeba s porostem na nohou ale ženy sváděly boj odnepaměti.

V jednadvacátém století existuje řada způsobů, jak docílit odstranění ochlupení. Mezi hlavní metody, jak dosáhnout hladké pleti, patří depilace, tedy v podstatě „usekávání“ chloupků na povrchu pokožky, nebo epilace, tedy vytrhávání chloupků s kořínky. Každá metoda má svá pro a proti.

U prvně jmenované musíte počítat s pouze krátkodobým efektem v řádu dnů a navíc se kvůli ostrosti holicího náčiní (žiletka, holicí strojek apod.) vystavujete riziku poranění. K pozitivům depilace lze ale řadit finanční nenáročnost, časovou nenáročnost a bezbolestnost.

Naopak u epilace, k níž se používá nejen metoda IPL (fotoepilace), ale také třeba laser nebo cukrová pasta, musíte počítat s vyšší jednorázovou investicí a v některých případech i s bolestivostí.

Doma i v salónu

Epilace se stává stále populárnější a možnost zbavit se chloupků natrvalo láká více a více lidí. K přístrojům, které jsou vhodné jak do kosmetických salónů, tak pro běžné používání v domácích podmínkách, patří epilátory využívající IPL technologii, tedy intenzivní pulzní světlo.

Po necelých dvou letech se k testu těchto výrobků vracíme a znovu až na výjimky přinášíme dobré zprávy. Více detailů o testovaných kategoriích si přečtěte v našem textu a tabulce.


Databáze testovaných výrobků

IPL epilátory (18 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Přihlásit