Jak omezit automatické aktualizace Windows

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 31.8.2018   

Systém Windows 10 je nastaven tak, že se aktualizuje automaticky. Pokud vás neustálé instalace obtěžují, můžete se jim vyhnout. Nabízíme vám návod, jak na to.

Automatické updaty jsou potřebné z hlediska bezpečnosti a uživatelského pohodlí. Pokud se však spouštějí v době, kdy potřebujete s počítačem pracovat jinak, zaberou velkou část vašeho připojení na internet a dočasně zpomalí výkonnost přístroje. Microsoft proto nyní nabízí možnost do tohoto procesu zasáhnout.

Klikněte na symbol Windows, poté postupně na Nastavení (ozubené kolečko) a dále na Aktualizace a zabezpečení. Měla by se vám otevřít stránka aktualizací Windows Update. Pokud se tak nestane, poklepejte na odkaz se stejným názvem v levém sloupečku. Pokračujte na Upřesnit možnosti, Optimalizaci doručení a pak Upřesnit možnosti.

Tady již můžete provést úpravy podle svého uvážení a potřeb. V nastavení stahování omezte, „kolik šířky pásma se používá pro stahování aktualizací na pozadí“ označením v čtverečku a pošoupnutím čárky na škále – tím ovlivníte automatické procesy. To samé můžete udělat i pro stahování aktualizací na popředí, tj. těch, které sami spouštíte. Tento krok se vyplatí jen v případě, že je vás na jedno internetové připojení více a býváte připojení všichni současně.

Obě omezení znamenají, že budou aktualizace trvat déle. Můžete je však měnit opakovaně a ve výsledku dojít k optimálnímu nastavení tak, aby vás updaty nerozčilovaly.

Přihlásit