Jak upravit činnost Asistenta Google v Androidu

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 30.8.2018   

Asistent Google patří k softwarovým pomocníkům, zvaným wizard, a má za úkol usnadnit nám život. Jeho aktivity však spotřebovávají mobilní data a často vyžadují přístup i tam, kam bychom je pouštět nechtěli. Nejjednodušším způsobem je Asistent Google vypnout.

Mnoha uživatelům systému Android vadí aktivovaný hlasový asistent Googlu v jejich telefonu, který se snadno spouští při trochu delším podržení ikony domovské stránky Googlu. Tuto i další nevítané funkce lze jednoduše nastavit, aby zůstaly na pozadí a nerušily, nebo je zcela zastavit.

Máte-li telefon s Asistentem Google, podržte tlačítko plochy, pak klikněte po sobě na ikony Prozkoumat (modrý obdélníček) a Možnosti (tři tečky nad sebou). Otevřete menu Nastavení a vyberte Telefon. Tak se dostanete k možnosti vypnout či zapnout Asistent Google a ovládat i funkci rozeznání hlasu OK Google. Když ji vypnete, zabráníte nežádanému spuštění hlasového asistenta a přidržením ikony domovské stránky Googlu se vám bude otevírat jen základní stránka vyhledavače. Vyskakovací okno vás bude sice vyzývat k opětovné aktivaci, to však můžete jednoduše ignorovat.

Pokud váš telefon Asistenta Google nemá a přejete si jej používat, spusťte aplikaci Google, z nabídky skryté za třemi souběžnými čárkami nad sebou zvolte Nastavení a tam Asistent Google aktivujte. Od té chvíle můžete upravovat a používat různé jeho funkce včetně té hlasové.

Přihlásit