Test sušiček prádla 2018

Publikováno v časopise 9/2018

Prát musíme pořád, ať je venku jakkoliv. Ideál k sušení prádla, kterým je teplý vítr, se ale v deštivějších měsících shání jen těžko. Proto řada lidí přistupuje ke koupi spotřebiče, který suchý vánek zajistí zmáčknutím tlačítka. Pro ty, kdo o takové koupi uvažují, máme dobrou zprávu. Sušičky prádla testujeme pravidelně a opět vám přinášíme nové výsledky. Valná většina ze 14 otestovaných modelů si navíc odnesla dobré známky.

Pojďme si z kraje znovu připomenout, že nejlevněji (a někdy i nejrychleji) schne prádlo na šňůře, a to v podstatě za jakýchkoliv teplot – i v mrazu. Pokud je však navíc teplo nebo se zvýší proudění okolního vzduchu, odpařuje se voda daleko rychleji.

Takové podmínky však příroda celoročně nenabízí a ne každý má dostatečně velký, dobře větraný byt nebo přístup do sušárny. Právě pro takového člověka představuje možné řešení sušička. Sušicí přístroje dovedou potřebné podmínky vyvinout ve svých útrobách a obvykle vás za dvě až tři hodiny odměnit suchým voňavým prádlem.

Dobrá zpráva je, že sušičky patří do řady domácích spotřebičů, které pravidelně testujeme. Letos přicházíme se 14 otestovanými modely kondenzačních sušiček s tepelným čerpadlem. Která je nejlepší? Která je úspornější než ostatní? Kterou raději umístit do garáže a která může sušit i v bytě a nikoho nerušit?


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky prádla (67 výrobků)
poslední aktualizace: 3.9.2020


Přihlásit