Test vysavačů 2018

Publikováno v časopise 9/2018

Po roce jsme opět otestovali nové vysavače. Vybrali jsme 34 sáčkových a bezsáčkových modelů a vyzkoušeli jejich sací schopnosti, výdrž, obsluhu i hlučnost. Dobrá zpráva je, že kvalitní přístroj si lze vybrat i bez velké investice. Horší je to s jejich všestranností. Jen málokterý vysavač si poradí se všemi povrchy a spoléhat se nelze ani na tvrzení výrobců.

Další otestované vysavače

V naší databázi na dtest.cz/vysavace naleznete desítky dalších otestovaných vysavačů. Jelikož používáme stejný testovací program již od roku 2015, můžete směle porovnávat schopnosti starších přístrojů s těmi aktuálními.

Jak vybrat ideální vysavač? V obchodech se nabízí přístroje, jež se cenou liší i desetinásobně a jen těžko poznáte, který bude nejvhodnější právě pro podlahy ve vašem bytě. Proto vysavače na našem trhu podrobujeme všestranným testům.

Tentokrát jsme vybrali 17 vysavačů s vyměnitelným sáčkem a dalších 17 s prachovou nádobou. Zkoušíme, jak dobře vysávají na koberci, na keramické podlaze, ve škvírách nebo v rozích u stěn. Také jsme ověřovali, zda si poradí s chlupy mazlíčků zašlapanými v koberci. Dále jsme se zaměřili na to, zda efektivně filtrují prach a nebudou tím dráždit alergiky, změřili jsme jejich hlučnost i spotřebu elektřiny a v zátěžovém testu jsme prověřili životnost motoru a navíjecího kabelu.


Sáčkové vysavače (porovnat)

Bezsáčkové vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysavače (211 výrobků)
poslední aktualizace: 29.7.2021


Přihlásit