Nové testy kombinovaných chladniček

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2022 Obsah říjnového dTestu

Vydáno: 20.8.2018   

Dosloužila vám uprostřed léta chladnička, nebo jen uvažujete o nahrazení té stávající novou? Pak by vás mohlo zaujmout, že jsme před nedávnem aktualizovali naši online databázi testů o 54 nově otestovaných modelů.

Nové výsledky chladniček kombinovaných s mrazničkou najdete na adrese dtest.cz/chladnicky. Kromě více než 50 aktuálně přidaných přístrojů můžete vybírat rovněž z desítek dříve otestovaných modelů. Naše databáze výsledků umožňuje porovnávat vybrané chladničky nebo je filtrovat či řadit podle různých kritérií. Další chladničky pak chystáme otestovat také do prosincového vydání časopisu dTest.

Většina nově otestovaných modelů získala dobré a 11 modelů dokonce velmi dobré celkové hodnocení. První pozici obsadila chladnička LG GBB60PZEFS (velmi dobře, 15 990 Kč) následovaná LG GBB60NSGFE (velmi dobře, 19 990 Kč). O třetí pozici se dělí Liebherr CNP 4813 (velmi dobře, 19 000 Kč) a Liebherr CNPel 4813 (velmi dobře, 20 000 Kč). Na sdílené poslední příčce pak paradoxně skončila nejdražší chladnička v aktuálním výběru, designový retro model Smeg FAB50LCR (uspokojivě, 73 090 Kč). Stejně jako Bosch KGN49XL30 a KGN49XW30 zklamala v klíčových zkouškách chladicího a mrazicího výkonu, ve kterých prověřujeme schopnost zchladit či zmrazit náplň na požadovanou teplotu v co možná nejkratším čase.

U všech chladniček kromě zmíněného chladicího a mrazicího výkonu testujeme také řadu dalších vlastností. Například výrobcem doporučené nastavení termostatu, respektive k jakým odchylkám od ideálních teplot při něm dochází. Dále optimalizované nastavení teplot, kdy termostat nastavíme na zmíněné ideální teploty a sledujeme, zda a za jak dlouho jich je skutečně dosaženo. Zkoušíme také tepelnou stabilitu – jestli má na chod chladničky a mrazničky vliv umístění v chladné či naopak horké místnosti. Zajímá nás i kvalita izolace, tedy za jak dlouho po výpadku elektřiny vzroste vnitřní teplota v mrazničce z -18 na -9 °C, kdy již začínají růst bakterie. A nechybí ani zkoušky zaměřené na spotřebu, hlučnost a vibrace nebo obsluhu. Více informací hledejte na dtest.cz/chladnicky.


Přihlásit