Soutěž o nejvtipnější zkušenost s prodejcem z EU

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Vydáno: 27.5.2009   

Měli jste netradiční problém při nakupování v jiné zemi Evropské unie, Norsku či na Islandu nebo jste zažili zvláštní příhodu při reklamaci v zahraničí? Podělte se o ni s námi a vyhrajte notebook, videokameru nebo fotoaparát. Soutěž pořádá Evropské spotřebitelské centrum ve spolupráci s časopisem TEST.
Kdo v minulosti měl nebo během následujících měsíců bude mít problémy při nakupování nebo reklamaci v zahraničí, může nakonec získat cenu jako kompenzaci za vzniklé potíže. První tři nejzajímavější případy budou oceněny notebookem v hodnotě 20000 korun, videokamerou v hodnotě
10 000 korun a fotoaparátem v hodnotě 5000 korun. Důležité je, aby účastník soutěže mohl dokázat, že se jeho příběh skutečně stal. Jak důkaz poslouží například doklad o koupi výrobku či služby, doklad o vyřízení či odmítnutí reklamace nebo zamítnutí žádosti o vrácení peněz, nebo i písemná či e-mailová komunikace s prodejcem. Soutěž je dlouhodobá, poslat můžete i své příběhy, které se stanou v průběhu tohoto roku.
Pro účast v soutěži stačí příběh popsat a poslat ho i s příslušnými dokumenty do Evropského spotřebitelského centra pro ČR buď e-mailem na esc@coi.cz, nebo na adresu Štěpánská 15, 120 00 Praha 2.
V porotě, která vybere výherce, budou zástupci ESC a časopisu TEST. Soutěž pro spotřebitele o nejzvláštnější či nejvtipnější zkušenost s prodejcem zboží či služeb bude probíhat do ledna 2010 a výsledky budou vyhlášeny v březnovém vydání časopisu TEST u příležitosti Evropského dne spotřebitelů.

ESC pomáhá při řešení přeshraničních sporů

 

Pokud prodejci v zahraničí nevyřizují reklamace a stížnosti českých spotřebitelů v souladu s platnými právními předpisy, pak se mohou obrátit na právníky Evropského spotřebitelského centra, kteří se pokusí v daném případě spotřebiteli pomoci mimosoudně ve spolupráci s partnerskými centry v dalších zemích Evropy. ESC každoročně pomáhá řešit více než 400 problematických přeshraničních stížností se zhruba 70% úspěšností.
Se žádostí o pomoc ve spotřebitelském sporu s prodejci ze zemí EU, Norska či Islandu nebo se žádostí o informace o spotřebitelských právech na evropském trhu se lze obracet na následující kontakty:

e-mail: esc@coi.cz
telefon: 296 366 155
adresa: Evropské spotřebitelské centrum při ČOI, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2Diskuze

Přihlásit