Test spořicích účtů 2009

Publikováno v časopise 5/2009

Dříve spořící účty nabízely úrok kolem čtyř procent. Dnes už jsou podmínky mnohem méně výhodné. Testovali jsme pro vás 15 bank a přinášíme vám výsledky.

Co zjistil náš test o spořících účtech?

O spořicích účtech: Snížení úroků u spořicích účtů souvisí s ekonomickou krizí. Dnes dostanete úrok kolem jednoho a půl procenta. Spořicí účty jsou stále výhodné, ale musíte si vybrat správný produkt.

Které spořicí účty jsou nejvýhodnější: Chcete-li si zřídit spořicí účet, je nutné se dívat na to, kde padají úrokové sazby nejpomaleji. Test sledovat jednotlivé bankovní ústavy a výsledek je takový, že ty, které byly výhodné už dříve, jsou výhodné stále.

Zase ty poplatky: Banky se snaží vydělávat na různých poplatcích. Tento nešvar se u nás ve větším rozšířil teprve nyní. Je nutné si dát pozor, za co všechno se u konkrétní banky platí. Čtěte pečlivě smlouvy.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na spořicí účty, jejichž úroky v poslední době padají. Vyplatí se? Po jakém sáhnout produktu? Předplaťte si náš test a budete vědět více.Přihlásit