Test myček nádobí 2018

Publikováno v časopise 8/2018

Mytí špinavého nádobí rukama? To pro spoustu domácností už dávno neplatí. Kvalitní myčka nádobí ušetří práci a také vodu. Naši databázi výsledků jsme obohatili o desítky myček otestovaných v posledním roce. Vybere si každý, náročnými zkouškami prošly vestavné i volně stojící, klasické široké i uzké myčky a také několik kompaktních neboli stolních. Jedno však mají téměř všechny společné – na umyté nádobí si počkáte. Stále také platí pravidlo, že cena rozhodně nemusí jít ruku v ruce s kvalitou.

Testované vestavné i volně stojící myčky s 60centimetrovou šířkou pojmou 12 až 16 sad nádobí. To odpovídá i více než sto kusům na jedno mytí. Teď si představte, že takovouto nálož musíte do blyštivého a křišťálově čistého stavu uvést jen pomocí vašich rukou, mycího prostředku, dřezu a vodovodního kohoutku. Pečlivosti ruční práce se máloco vyrovná, máte ale představu, kolik vody na umytí tolika kompletních sad spotřebujete? Před třemi lety jsme to vyzkoušeli a byli vcelku nepříjemně překvapeni. Dobrovolníci (ženy i muži) spotřebovali průměrně téměř 45 litrů vody. To je několikanásobně více než jakákoliv současná myčka. Relativní šetrnost myček patří společně s ušetřením práce k hlavním důvodům, proč si takový spotřebič pořídit.

Zkoušky myček provádíme vzhledem k jejich popularitě každoročně. Abychom uspokojili co největší množství čtenářů, v posledních deseti měsících jsme laboratoř zatížili více než kdy předtím a výsledkem je rekordní počet otestovaných myček. Dostalo se přitom na všechny hlavní kategorie – klasicky široké, úzké, vestavné i volně stojící. Po dlouhé době jsme proklepli také kompaktní spotřebiče využitelné v malých domácnostech.

Hlavním testovaným parametrem byla kvalita mytí a sušení. Zašpinili jsme různé druhy nádobí různým typem špíny. Nechyběly ani nejnáročnější kusy, tedy pánve a hrnce se zapečenými nečistotami. Mimo to jsme hodnotili také délku mycího cyklu, spotřebu vody a elektrické energie, hlučnost, snadnost obsluhy a také dílenské zpracování. Velice povedené kusy jsme našli i mezi levnějšími myčkami, naopak pár dražších produktů nás zklamalo.


Volně stojící myčky o šířce 60 cm (porovnat)

Volně stojící myčky o šířce 45 cm (porovnat)

Volně stojící myčky kompaktní (porovnat)

Plně a polointegrované myčky o šířce 60 cm (porovnat)

Plně integrované úzké myčky o šířce 45 cm (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Myčky (255 výrobků)
poslední aktualizace: 2.12.2021


Přihlásit