Test pracích prostředků 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2009

Jaký zvolit prací prostředek na vaše prádlo? Je lepší gel nebo prášek? Jsou dražší výrobky vždy lepší? Zkoumali jsme kvalitu 17 výrobků a přinášíme vám odpovědi na tyto i další otázky.

Co zjistil náš test o pracích prostředcích?


Kvalita pracích prostředků: Kvalita pracích prostředků je různá. Někdy se necháváme zmást různými nepravdivými informaci, kterými se výrobci snaží ošidit zákazníka. My jsme do našeho testu zahrnuli prací prostředky zakoupené v běžných maloobchodních sítí u nás, ale testovali jsme i některé zahraniční výrobky. Jaké jsou výsledky?  

Prášek versus gel: Je lepší prášek nebo gel? Mnoho značek má ve svém zastoupení oboje. Jsou gelové prací prostředky lepší? Gely neobsahují bělidla, proto si s některými skvrnami neporadí. Víme, co gely nedokáží odstranit. Mají ale i své výhody. Lze je dobře rozpustit ve vodě. V našem testu byly gely různě výkonné. Které jsou nejlepší a v jakých případech je jejich použití nejvhodnější?

Šetrnost pracího prostředku: Zaměřili jsme se také na inkrustaci, tedy hromadění nerozpustných cizích látek v tkanině. To zvyšuje opotřebení prádla. Jaké prací prostředky nedokázaly inkrustaci zabránit?

Kvalita a cena: Jak je to s cenou v porovnání s kvalitou výrobků? Ano, mnohé drahé prací prostředky jsou skutečně kvalitní. Ovšem lze skloubit i přiměřenou cenu s vynikající kvalitou. Hledáte-li toto řešení, doporučíme vám konkrétní výrobky.

TEST je tu pro vás. Zaměřili jsme se na testování pracích prostředků. Zjišťovali jsme jejich kvalitu, šetrnost a další aspekty. Jak jednotlivé přípravky dopadly? Předplaťte si náš test a budete to vědět.


Testované výrobky - univerzální prací prostředky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prací prostředky univerzální 2009 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 1.5.2009


Přihlásit