Test správců hesel 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2018

Nosit v hlavě hesla do všech online služeb, webů a sociál­ních sítí je téměř nemožné. Ideální řešení z hlediska pohodlí i bezpečnosti představuje správce hesel, který si je bude pamatovat za vás, a ještě ohlídá, aby hesla nešlo jen tak prolomit. Otestovali jsme proto 20 správců v placené i bezplatné verzi. Který z nich se o vaše přístupové údaje postará nejlépe?

Jak si pojistit bezpečnosti při práci na internetu? Základ představuje pochopitelně antivirový program. Jenže doba, kdy nás ohrožovaly hlavně viry, už je pryč. Dnes často schraňujeme nejcitlivější data nikoli na disku, nýbrž na online úložištích – například v e-mailu, na sociálních sítích nebo na službách, jako je e-banking. Přitom je nezřídka chrání jen triviální heslo, které může zkušený hacker pomocí svých nástrojů rozluštit bez větších problémů.

Odborníci proto doporučují, abyste si pro přihlášení vymysleli co nejsložitější heslo, které bude obsahovat kombinaci velkých i malých písmen, číslic a speciálních znaků. Jenže kdo si pak má takové heslo pamatovat? Naštěstí je tu pohodlné řešení – správce hesel. Jde o program, který si zapamatuje vaše hesla a vyplní je za vás, a dokonce vám nabídne možnost automatického vytvoření bezpečného kódu pro každé přihlášení. Otestovali jsme proto 20 populárních programů a zkoušeli, jak se se svými povinnostmi skutečně vypořádají. Správce hesel jsme testovali jak na operačních systémech Windows, macOS, tak i mobilním Androidu a iOS.


Testované výrobky - správci hesel (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Správci hesel (20 výrobků)
poslední aktualizace: 28.6.2018


Přihlásit