Test vrtaček 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2018

Vrtání, šroubování, utahování… Vrtačku můžete v domácnosti, dílně, na zahradě i jinde využít rozličnými způsoby. Pamatujte však, že na různé typy činností se hodí různé druhy vrtaček. Vyzkoušeli jsme síťové příklepové vrtačky s jednou i dvěma rychlostmi a také příklepové i bezpříklepové akumulátorové modely. Také ony disponovaly jednou nebo dvěma rychlostmi. Vrtali a šroubovali jsme do různých mate­riá­lů. Výsledek? Rozdíly v kvalitě jsou v rámci jednotlivých kategorií značné.

Všeuměla, se kterým byste mohli hravě navrtat díry do měkkých i tvrdých materiálů, ale také třeba dokonale sešroubovat nábytek, byste v obchodě nejspíše hledali marně.

Vzhledem k různému využití jednotlivých kategorií vrtaček jsme výsledkovou tabulku rozdělili na několik sekcí. Akumulátorové vrtačky, někdy nazývané akušroubováky, jsou vzhledem k menšímu výkonu a většímu točivému momentu vhodnější na šroubování a případně vrtání do měkčích materiálů. Leckdo si pod označením vrtačka představí klasické modely s kabelem. Ty jsou pro změnu vhodnější na vrtání, a jsou-li vybaveny příklepem (což je příklad všech testovaných), můžete se s nimi pustit i do tvrdého kamene či betonu.

Do testu jsme zařadili zástupce velkých světových hobby značek, nechybí tak Black&Decker, Bosch, Einhell, Makita, Metabo, Powerplus nebo Ryobi. Test probíhal v mezinárodní spolupráci, a tak tentokrát bohužel nezbylo místo na českého výrobce Narex. To se pokusíme napravit v testu chystaném na příští rok.


Akuvrtačky s příklepem (porovnat)

Akuvrtačky bez příklepu (porovnat)

síťové příklepové vrtačky dvourychlostní (porovnat)

síťové příklepové vrtačky jednorychlostní (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vrtačky akumulátorové 2017–2018 (38 výrobků)
poslední aktualizace: 28.6.2018
Vrtačky s příklepem (23 výrobků)
poslední aktualizace: 28.6.2018


Přihlásit