Test turistických sandálů 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2018

Sezóna výletů a objevování krás přírody je tady. Vybrali jsme proto 17 párů pánských turistických sandálů a nechali je otestovat jak v laboratoři, tak v terénu. V první části našich zkoušek prověřovaly jejich odolnost a pružnost či přilnavost podrážky profesionální přístroje. V té druhé pak sandály obuli sportovní trenéři a na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se s nimi chodí po horách.

Sandály jsou lehké, pohodlné a patří neodmyslitelně k létu. Pokud si pořídíte vhodný model, mohou velmi dobře posloužit i při výletech do přírody. Které z nich vás na cestách nezradí a dlouho vydrží?

Otestovali jsme 17 modelů pánských turistických sandálů. Vybrali jsme jak modely od známých outdoorových výrobců, tak privátních značek obchodních řetězců a zařadili jsme také české značky. Pro boty jsme připravili jak sérii laboratorních testů, tak ozkoušení v praxi při cestě po horách.

Laboratorní zkoušky se skládaly z testů odolnosti, přilnavosti podrážky i pevnosti jejich konstrukce. Ověřovali jsme, zda vám nebude bota klouzat na suchém a mokrém povrchu, zda vydrží neustálé ohýbání, aniž by začala praskat v podrážce, zda se při nošení rychle nesešlape nebo se neobrousí podrážka. Dále jsme také v laboratorním přístroji vytrhávali pásky z podrážky a měřili, jakou sílu je třeba vynaložit ke zničení boty.

V praktických zkouškách jsme pak vybrali dobrovolníky, kteří s každým párem bot absolvovali horskou trasu. Hodnotili přitom jejich komfort, stabilitu, pevnost utažení pásků, zda se jim v nich nepotí nohy, jak dobře fixují chodidlo i celkový subjektivní dojem.


Testované výrobky - trekové sandály (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Turistické sandály (17 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2018


Přihlásit