Test dětských slunečních brýlí 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2018

Sluneční brýle by v letním období měly vedle opalovacích krémů představovat povinnou výbavu všech dětí. Výběr těch, které potomkovi nejen dobře padnou, ale hlavně jeho oči ochrání před škodlivým UV zářením, není radno podcenit. Inspiraci můžete najít v testu 16 brýlí dostupných na našem trhu. Kromě testů v laboratoři jsme část hodnocení svěřili do rukou dobrovolníků z řad rodičů i dětí a tradičně jsme nevynechali ani zkoušky nežádoucích chemikálií.

Nabídka slunečních brýlí pro nejmenší je široká co do tvarů a barev obrouček i skel a mnohé dítě, potažmo rodiče možná zláká vybírat je právě podle těchto parametrů. Klíčová úloha brýlí ale není estetická, nýbrž ochranná. Především by měly dětské oči chránit proti ostrému světlu a UV záření, které může poškodit rohovku a sítnici oka či způsobit třeba zánět spojivek.

U dětí je navíc pečlivý výběr brýlí důležitý dvojnásob, protože ve srovnání s dospělými mají oči zranitelnější. Výběr kvalitních brýlí byste tak rozhodně neměli podcenit a odbýt jej během několika minut.

Jak 16 testovaných modelů dopadlo jednak ve zkouškách ochrany proti UV záření, ale třeba i odolnosti vůči pádu nebo poškrábání či prověrkách nežádoucích látek, se dozvíte v aktuálním testu.


Testované výrobky - dětské sluneční brýle (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Dětské sluneční brýle (16 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2018


Přihlásit