Test palubních zavazadel 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2018

Malý kufr na kolečkách bývá v době nízkonákladových letů často naším jediným zavazadlem. Vybrali jsme proto 13 příručních zavazadel ze všech cenových kategorií a otestovali, jak pohodlně se tahají a nosí v ruce. Poté jsme je nechali absolvovat sérii zátěžových zkoušek. Házeli jsme s nimi, kropili je vodou, zkoušeli je prorazit nebo prověřovali pevnost zipů. Který kufr ustál takové zacházení nejlépe?

Vybrali jsme 13 palubních zavazadel a otestovali je jak po stránce komfortu, tak odolnosti. Naše zkouška obsluhy prověřovala, zda se s nimi příjemně jezdí po různých površích, jak se nosí do schodů a kontrolovala také to, zda se příjemně otevírají a zavírají zipy na kufru. Série zkoušek odolnosti pak simulovala nejčastější možné nehody. Zavazadla jsme pouštěli z výšky na zem, zkoušeli je prorážet tupým kladivem, zkoušeli je uzavřít v přeplněném stavu nebo na ně pouštěli simulovaný déšť.

Ukázalo se, že kvalitní kufr lze najít jak v kategorii měkkých textilních zavazadel, tak těch tvrdých s pevnou skořepinou. Nelze ale věřit tomu, že vyšší cenovka musí být automaticky zárukou vyšší odolnosti. Mimo to je vhodné si také zvolit takový kufr, který bude vynikat v těch vlastnostech, které potřebujete přímo pro vaše cestování.


Testované výrobky - palubní zavazadla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Palubní zavazadla (13 výrobků)
poslední aktualizace: 3.5.2018


Přihlásit