Test funkčních triček 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2018

Jarní slunce vyhání po zimní přestávce z příbytků nejen zvířata, ale také lidi. Ti aktivnější obouvají boty na běh, dofukují kola svých bicyklů nebo nasazují kolečkové brusle. Na rozdíl od zvířat, která chrání stejná srst za běhu i při spánku, musí sportovec oblečení své aktivitě přizpůsobovat. Pokud mezi běžce či cyklisty patříte i vy, možná vám přijde vhod náš test 23 dámských a pánských funkčních trik určených pro intenzivní pohyb. Můžeme prozradit, že rozdíly v jejich funkčnosti byly daleko menší než ty cenové.

Ti, co pravidelně běhají, často tvrdí, že u běhu na nic nemyslí. Čistá hlava a možnost běhat kdekoli a kdykoli nejspíš patří mezi důvody, kvůli kterým je běh tak populární. K radosti z pohybu však významně přispívá i vhodné funkční oblečení, které zajišťuje sportovcům během aktivity potřebný komfort. Pro prádlo se vžilo označení „funkční“ a k dostání je v různých provedeních, materiálech, značkách a za rozmanité ceny. Výroba takového sportovního oblečení patří mezi relativně nová odvětví textilního průmyslu, a stále se zdokonaluje.

Do testu jsme vybrali celkem 23 triček s krátkým rukávem určených pro běh a další intenzivní sportovní aktivity dvanácti různých sportovních značek.

Všechna vybraná trika nakoupená v několika velikostech putovala do laboratoře, kde jsme nechali zjišťovat, jak použité materiály fungují a kolik toho vydrží. Další várku trik obdrželi dobrovolníci - nadšení sportovci, kteří během používání zaznamenávali, jak jim oblečení slouží.

A jaký je výsledek?


Dámská funkční trička (porovnat)

Pánská funkční trička (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pánská funkční trička (12 výrobků)
poslední aktualizace: 3.5.2018
Dámská funkční trička (12 výrobků)
poslední aktualizace: 3.5.2018


Přihlásit