Test turistických batohů 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2018

Blíží se čas výletů, expedic a kempování. Pro pohodu při výšlapech je důležitá kvalitní výbava. Základ představují dobré boty a batoh, který by měl být praktický, pohodlný a udržet svůj obsah v suchu. Vybrali jsme 21 turistických batohů střední velikosti a připravili pro ně dvě série zkoušek. V té první je hodnotili vybraní dobrovolníci podle svých zkušeností a dojmů, v té druhé se na ně podívali experti z laboratoře.

Kvalitní batoh je základ plnohodnotné výbavy na výlety, túry, treky i expedice. Jejich cenové rozpětí se přitom rozpíná značně do šířky. Turistické batohy si lze pořídit v supermarketu či velkých sportovních řetězcích i za cenu pár set korun, přitom ve specializovaných prodejnách můžete za batoh o stejné velikosti zaplatit několikanásobně vyšší cenu.

Rozhodli jsme se proto zjistit, jak jsou na tom s kvalitou. Vybrali jsme 21 batohů o objemu 40 až 50 litrů od respektovaných outdoorových značek i od privátních značek obchodních řetězců. Zařadili jsme také populární výrobce z Česka a Slovenska. Náš test se skládal ze dvou částí. V té první jsme nechali skupinu vybraných hodnotitelů batohy nosit a oznámkovat jejich konkrétní vlastnosti – například pohodlí při poloviční či plné zátěži, ventilaci zad či komfort nošení bederního pásu.

Poté jsme batohy ozkoušeli v laboratoři. Testovali jsme jejich voděodolnost, pevnost popruhů a poutek, odrazivost reflexních prvků, zda je lze snadno čistit a posuzovali jsme také jejich řemeslnou kvalitu.


Testované výrobky - turistické batohy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Turistické batohy 40–55 l (21 výrobků)
poslední aktualizace: 3.5.2018


Přihlásit