Test schůdků do domácnosti 2009

Publikováno v časopise 4/2009

Zamýšleli jste se někdy nad kvalitou schůdků do domácnosti? Rozhodně nejde o banální věc. Jejich bezpečnost je mnohdy sporná, což dokazuje i náš test. Podělíme se s vámi o výsledky a vy budete mít jistotu, že manipulace s vámi zakoupenými schůdky vás nevystaví zbytečnému riziku zranění.

Co zjistil náš test o schůdcích do domácnosti?


Schůdky do domácnosti: Pro různé úklidy, ale i rekonstrukci bytu či domu využijete schůdky. Nemáte je? Přemýšlíte, kde je koupit? Víme, které prodejny nevyhověly požadavkům na bezpečnost schůdků. Mnohé měly četné neduhy. Testovali jsme pro vás výrobky z různých materiálů.

Materiál schůdků: Materiál by měl být především kvalitně opracovaný a mít přiměřenou povrchovou úpravu. Pozor na ostré hrany. Některé výrobky je mají. Důležitá je také dostatečná tloušťka materiálu a vyloučení tzv. střižných míst, které vás mohou velmi bolestivě skřípnout. Nutné jsou i protiskluzové patky.

Na co si dát u schůdků pozor: Schůdky, které mají být bezpečné, musí mít také protiskluzový povrch stupadel. Dále musí být stupadla a plošina ve vodorovné poloze, pokud s nimi pracujete. Nutné je i správné zajištění. Bohužel některé výrobky mají vadnou konstrukci. Proto schůdky do své domácnosti vybírejte opravdu pečlivě.  

TEST je tu pro vás a zaměřujte se i na věci, které by vás třeba ani nenapadlo zkoumat, ale jejichž kvalita je rovněž důležitá. Předplaťte si náš test a dozvíte se, které schůdky jsou bezpečné.


Testované výrobky - schůdky do domácnosti (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Schůdky do domácnosti (21 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2009


Přihlásit