Test kočárků 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2009

Kočárek představuje nemalou investicí, a proto je třeba jeho výběru věnovat pozornost. Vyberte takový, jehož cena bude optimální, ale který bude zároveň bezpečný a spolehlivý. TEST pro vás testoval 29 výrobků a ví, které kočárky obstály.

Co zjistil náš test o dětských kočárcích?


Typy kočárků: Kočárků je více typů. Obecně je dělíme do třech kategorií podle jejich konstrukce a použití. Máme sportovní kočárky pro menší děti, dále tzv. kombinaci umožňující polohu v sedě i klasickou v leže a cestovní systém. Třetí typ se zpravidla používá i jako autosedačky. Jaký kočárek pořídit? Je třeba promyslet jeho využití. Poradíme vám, které konkrétní kočárky jsou nejlepší.

Bezpečnost kočárku: Bezpečnost je samozřejmě nejdůležitější vlastností. Je posuzována podle evropské normy. Víme, které kočárky raději nepoužívat, chcete-li zachovat maximální bezpečnost svého malého potomka.

Kočárky pro malé i větší: Obecně jsou kočárky stavěné pro děti do tří let. Podle věku dítěte mají svá specifika. Pro děti do půl roku je nutné, aby měly nastavitelnou opěrku zad v úhlu větším než 150 stupňů. Důležité je zaměřit se také na hloubku sedadla, jeho měkkost a hlavně nastavitelnost systému bezpečnostních pásů.

Překonávání schodů: Sestupování a výstup schodů s kočárkem může být značně problematický. Potíží často bývá nevhodně umístěný pedál brzy. Ten pak při jízdě do schodů drhne. Které kočárky ho mají? I na to se náš test zaměřil.  

Co si ještě říci o kočárku: Pořiďte si takový kočárek, se kterým se vám bude snadno manipulovat při různých činnostech, např. při nastupování do MHD. Zaměřte se také na velikost a přístupnost úložného prostoru. Můžete pak převážet mnoho věcí a nepotřebujete další zavazadlo.  

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na kočárky pro děti. Které jsou bezpečné a celkově nejvhodnější pro vaší ratolest? Předplaťte si náš časopis a budete vědět více.


Kočárky 2009 (porovnat)

Kočárky 2006 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kočárky 2009 (24 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2009


Přihlásit