Test digitálních fotoaparátů 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2009

Věděli jste se, že se klasické kompaktní fotoaparáty od minulých let značně zlepšily? Snímky jsou kvalitnější a mnoho uživatelů tento fotoaparát maximálně uspokojí. Bude vhodný i pro vás? Test ověřil konkrétní výrobky a přináší vám výsledky...

Co zjistil náš test o digitálních fotoaparátech?


Digitální fotoaparáty: Test kompaktních fotoaparátů v roce 2008 nedopadl dobře. U výrobků se objevoval obrazový šum a další neduhy. Letos testy ukazují, že je situace mnohem příznivější. Je z čeho vybírat a i vy jistě objevíte přístroj, který vám bude plně vyhovovat.  

Mobil s fotoaparátem versus malý kompakt: Srovnávali jsme pro vás kvalitu snímku z jednoduchých kompaktů a z fotoaparátů. Ať už budete hledat mezi nejrůznějšími výrobky, snad vždy má i ten nejhorší kompakt kvalitnější fotografie než mobilní telefony. Pro běžné příležitosti je kompakt naprosto vyhovující. Pokud tedy od nich neočekáváte uměleckou kvalitu.

Paměť karty: Bude vám stačit jedna paměťová karta na všechny fotografie, které hodláte pořídit na vaší dovolené či při jiné příležitosti? Záleží na rozlišení, ale také na celkové velikosti. Které přístroje mají velkou paměť karty? Můžete si sice dokoupit další paměťovou kartu, ale ty jsou poměrně drahé.

Pro ty náročnější: Pořídili jsme pro vás přehlednou tabulku jednoduchých kompaktních fotoaparát s cenou od dvou do devíti tisíc korun. Chcete něco víc? I pokročilejší kompakty jsme pro vás testovali.

TEST je tu pro vás. Zaměřili jsme se na digitální fotoaparáty a zkoumali jsme vlastnosti 62 různých výrobků. Jak dopadly? Se kterým budete spokojení? Předplaťte si náš test a budete to vědět i vy.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Starší testy fotoaparátů (357 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Přihlásit