Test kávovarů na kapsle 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2018

Jen těžko byste hledali pohodlnější systém přípravy kávy. Nemusíte si lámat hlavu s čerstvostí, mletím, přesypáváním či odměřováním. Do přístroje jen vložíte kapsli a dostanete vždy čerstvé espresso. Náš test ukázal, že kapslové kávovary většinou fungují bez problému. Neměli byste se ale řídit cenovkou a také byste měli vzít v potaz několik omezení, která s sebou nesou.

Dobrá káva nemusí být jen pro ty, kteří chtějí věnovat čas a úsilí její přípravě. Tak by třeba mohla znít reklama na kapslový kávovar. Měl by totiž připravit kvalitní kávu za minimálního úsilí. V ideálním případě by mělo stačit vložit do přístroje kapsli, stisknout tlačítko a po krátké chvilce si už pochutnávat na čerstvé kávě – bez nutnosti mletí, porcování, přesypávání či čištění.

Je to tak ale i ve skutečnosti? Otestovali jsme 22 kávovarů od různých značek a pro různé kapslové systémy. Mezi sebou jsme poměřili přístroje na kapsle Nespresso, Dolce Gusto, Tassimo, IperEspresso a Tchibo. Hodnotili jsme jak obsluhu kávovarů, tak samotnou přípravu kávy a nakonec jsme dali espresso z nich ochutnat zkušeným degustátorům. Ti ve slepé chuťové zkoušce posuzovali, zda má nápoj z kapsle parametry skutečně dobré kávy.

V testu se ukázalo, že většina přístrojů dovede připravit kávu bez větších potíží. Přesto jsme narazili na některé problémy, omezení a nepříjemné nedostatky v přípravě i chuti kávy. V neposlední řadě se nám také potvrdilo, že cena zde není vodítkem k dobré koupi.


Testované výrobky - kávovary (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávovary (130 výrobků)
poslední aktualizace: 2.3.2023


Přihlásit