Test ovesných vloček 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2018

Obilniny se v různých podobách objevují v českých snídaních poměrně často. Vyslyšeli jsme proto přání řady našich čtenářů a podrobili zkouškám v laboratoři oblíbené ovesné vločky. Máme dobré zprávy. Všem jsme vystavili vysvědčení, za které se nemusejí stydět. Stopy pesticidu glyfosátu jsme sice u čtyř výrobků našli, ale hodnoty se pohybovaly maximálně v řádech setin zákonného limitu.

Obilniny v různých podobách se objevují v českých snídaních poměrně často. Vyslyšeli jsme proto přání řady našich čtenářů a podrobili zkouškám v laboratoři oblíbené ovesné vločky.

Ze segmentu, který nese název snídaňové cereálie a kam se řadí například také müsli nebo cornflakes, ukrajuje prodaný objem čistých ovesných vloček skoro o čtvrtinu. Celkově se však za vločky utrží jen desetina z toho, co spotřebitelé utratí za snídaňové cereálie. Z toho plyne, že vločky jsou dostupnou, oblíbenou a levnou surovinou.

Do našeho testu jsme vybírali nejdostupnější ovesné vločky bez ohledu na jejich velikost. Zastoupeni jsou jak čeští, tak zahraniční výrobci, menší značky i ty supermarketové. Celkem do laboratoře putovalo 14 druhů vloček.

Testovali jsme, jestli je jejich kvalita v souladu s českou vyhláškou, jak jsou na tom po výživové stránce, jestli cestou z pole k zákazníkovi oves nezplesnivěl a zda se v nich nenachází tolik diskutovaný pesticid glyfosát.


Testované výrobky - ovesné vločky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ovesné vločky (14 výrobků)
poslední aktualizace: 29.3.2018


Přihlásit