Test letních pneumatik 2009

Publikováno v časopise 3/2009

Mnoho řidičů se zaměřují pouze na kvalitu zimních pneumatik, které musí zvládat náročnější podmínky (sníh, sněhové jazyky atd.). Soustřeďte se také na bezpečnost letních pneumatik. Ne všechny jsou bezpečné a rozhodně neplatí, že čím dražší výrobek, tím větší bezpečnost. I některé dražší výrobky v našem testu selhaly...

Co zjistil náš test o letních pneumatikách?


Pneumatiky pro malá vozidla: Objevili jsme vážné nedostatky u pneumatik pro malé vozidla. Máte-li menší auto, buďte při nákupu pneumatik obzvlášť opatrní.

Čínské pneumatiky: Líbí se vám cena pneumatik vyráběných v Číně? Jejich kvalita mnohdy není nejlepší. Zamyslete se nad vhodností této investice. V mnohých případech selhávají, a to i na suché vozovce.

Bezpečnost a ekologie: A co prozradí náš test o pneumatikách, které mají za úkol šetřit přírodu? Které značky nejlépe obstály? Víme také, které jsou nejvíce odolné proti opotřebení.

Větší pneumatiky: Mnohé námi testované větší pneumatiky klouzaly a celkově vykazovaly větší nedostatky na mokré vozovce. Objevily se i takové, které nezvládly rychlostní zkoušku. Dbejte více na výběr bezpečnostních letních pneumatik.  

TEST tentokrát pro vás zkoumá bezpečnost letních pneumatik. Na které se můžete skutečně spolehnout? Výběr pneumatik se nevyplatí podceňovat. Předplaťte si náš test a budete vědět, které jsou nejbezpečnější.


Testované výrobky - letní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Letní pneumatiky 2006 - 2010 (174 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2010


Přihlásit