Test USB flash disků a SD karet 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2018

Malá paměťová úložiště máme v mobilech, foťácích a možná nosíte záložní „flešku“ i po kapsách. Víte ale, jak je váš disk skutečně rychlý? A umíte se zorientovat v informacích uvedených na kartě? Vybrali jsme 19 USB flash disků a 11 SD karet a otestovali, jak rychle si poradí se čtením i zápisem dat. Ukázalo se, že jsou mezi nimi propastné rozdíly, které vás při kopírování, přesouvání nebo nahrávání mohou stát spoustu času a možná i nervů.

Hledáte kapesní úložiště pro každodenní přenášení dat? Pak si přečtěte náš test USB flash disků. Vybrali jsme 19 flešek o kapacitě 128 GB a otestovali, jak rychle dovedou číst a zapisovat data. Nebo chcete naopak úložiště do mobilu nebo fotoaparátu? Proto jsme k fleškám jsme připojili ještě dalších 11 SD karet o kapacitě 64 GB.

Výsledek nás překvapil. Přestože podle cenovky a obalu by měly být karty víceméně podobné, rychlost se často lišila až několikanásobně. V jednom případě dokonce činil rozdíl nejrychlejší a nejpomalejší karty až dvacetinásobek. Pokud proto potřebujete vybrat opravdu svižnou flešku nebo SD kartu, na kterou se můžete spolehnout, podívejte se raději nejprve na výsledky našeho testu.
 


SD karty (porovnat)

USB flash disky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Flash disky (19 výrobků)
poslední aktualizace: 2.3.2018
SD karty (11 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2018


Přihlásit