Náš test ukázal, že výroba samotného smoothie nedělá potíže téměř žádnému produktu. Většina lidí, kteří si ale přístroj na jeho výrobu pořídí, jej chce využívat i k jiným činnostem, třeba míchání těsta, mixování dětské výživy nebo třeba drcení ledu. S těmito funkcemi už měla řada produktů problém. Pokud chcete stolní nebo smoothie mixér využívat i k sekání, vybírejte ten, který danou funkcí disponuje. V našem testu to byla asi čtvrtina výrobků a nutno dodat, že se sekáním to nebyla žádná sláva. Doporučujeme k němu využít spíše kuchyňský robot nebo obyčejný nůž.
Abyste byli s mixérem spokojeni, dobré funkce ale nestačí. Co třeba takový hluk, který vám poleze na nervy? Ten asi žádného majitele kuchyňského pomocníka nepotěší. A jsou to právě stolní a smoothie mixéry, které dokážou nadělat hluku až běda. V našem testu některé z nich dosahovaly i více než 90 decibelů, což je podobný hluk, jaký produkuje auto v městském provozu.
Podobně důležitým faktorem pro výběr mixéru je i snadnost jeho obsluhy. Není větší „radosti“ než pořídit si vytoužený přístroj, který se velmi obtížně čistí nebo kvůli malému plnicímu otvoru složitě a pomalu plní.
A konečně pár slov o bytelnosti konstrukce. Řada zvláště levnějších výrobků je z plastu, který není zrovna nejodolnější. Některé mívají také špatně dokončené spoje nebo nepevná tlačítka, která mohou po čase začít zlobit.
Závěrem dodejme, že stejně jako u jiných přístrojů není ani u stolních a smoothie mixérů radno podcenit délku přívodního kabelu. Ideální je ani moc dlouhý, ani příliš krátký – aby pohodlně dosáhl ke zdroji energie a zároveň se kvůli přílišné délce zase při práci nemotal.