Test antivirových programů 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2018

Po roce jsme opět otestovali 23 antivirových programů pro operační systém Windows a přidali k nim 10 dalších pro počítače Apple. K naší radosti se ukázalo, že některé z nich vás ve většině situací skutečně ochrání. Na jiné bohužel už takový spoleh není, a některé počítač dokonce zabezpečí hůře, než kdybyste si žádný antivirus nekoupili a používali pouze ochranu zabudovanou ve Windows.

Antivirus je klíčový program, který by neměl chybět v žádném počítači, ať ho používáte doma nebo v práci. To platí už od dob počítačového pravěku. Dnes ale jeho důležitost stoupá s tím, jak v počítačích, online účtech a úložištích uchováváme stále více osobních informací. Napadení počítače pro vás může znamenat třeba riziko odcizení přístupových údajů do soukromé e-mailové schránky, internetového bankovnictví nebo třeba do vzdáleného přístupu na pracovní servery.

Podoby, které na sebe digitální škůdci berou, se navíc neustále proměňují. Pravidelně proto testujeme programy pro ochranu počítače, abyste měli vždy aktuální informace o jejich schopnostech. V letošním roce jsme otestovali 23 programů pro operační systém Windows a dalších 10 programů pro systém macOS, který používají počítače Apple.

Mezi jednotlivými programy panují propastné rozdíly v kvalitě ochrany. Zatímco některé odolaly našim nástrahám v podobě trojských koní, virů, červů, phishingových stránek, ransomwaru či zadních vrátek na výbornou a nepropustily takřka žádného škůdce, jiné jich někdy odhalily sotva polovinu. Pečlivý výběr antiviru proto může být klíčem k bezstarostné práci s počítačem.


Antiviry pro systém macOS (porovnat)

Antiviry pro systém Windows (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače pro Windows 2018 (23 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2018
Ochrana počítače pro Mac 2018 (9 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2018


Přihlásit