Přihlaste se o levnější energie a výhodnější smluvní podmínky

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2023 Obsah únorového dTestu

Jak se říká: do třetice všeho dobrého. I v tomto roce proto máte možnost s námi změnit dodavatele elektřiny a plynu. Ve dvou minulých ročnících ušetřilo 26 tisíc zapojených domácností více než 151 milionů korun, v průměru 5 456 korun ročně za plyn a 1 919 korun za elektřinu. Letošní kampaň „Chci výhodnější energie“ odstartovala 16. ledna, aukce proběhne 8. března 2018. Přihlaste se také, je to opět zadarmo a zcela nezávazné. Jak na to, proč je to výhodné a jak to celé funguje? 

Zúčastnit se může každý, kdo má na své jméno vedené odběrné místo elektřiny nebo plynu, kategorie domácnost. Stačí se nezávazně zaregistrovat na www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz. Co bude dál? 8. března 2018 proběhne aukce, v níž zvítězí dodavatel, který předloží nejlepší nabídku. Po aukci zašleme zaregistrovaným účastníkům během několika týdnů individuální nabídku s výpočtem možné úspory v případě změny dodavatele. Registrovaní spotřebitelé se poté rozhodnou, zda je pro ně nabídka výhodná a chtějí přejít k vítěznému dodavateli. Ten pak vyřídí všechny formality potřebné ke změně dodavatele a uzavření smlouvy.

Kdo nejvíc ušetří?

Nejvíce mohou ušetřit ti, kteří mají dlouholetou smlouvu nebo ještě nikdy dodavatele energií neměnili, a také ty domácnosti, které mají vyšší spotřebu, například bydlí v rodinných domech. Zúčastnit se může každá domácnost z České republiky. Nezáleží na tom, zda bydlíte v domě či bytě. Maximální úroveň spotřeby elektřiny je 50 000 kWh. Strop pro plyn je 100 000 kWh.

K registraci od vás potřebujeme pouze čtyři základní údaje: jméno a příjmení, e-mailovou adresu a informaci, zda chcete dostat nabídku úspory pro elektřinu či pro plyn. Později vás požádáme o doplnění některých dalších údajů, například jaký je váš současný dodavatel a roční spotřeba energie. To proto, abychom vám mohli co nejpřesněji vyčíslit výši možné úspory při přechodu na vítěznou nabídku vzešlou z naší aukce.

Proč se přihlásit?

  • úspora vaší domácnosti
  • vstřícné a fér jednání díky přísným aukčním podmínkám pro dodavatele energie
  • účast a registrace je zdarma
  • žádné závazky, vítěznou nabídku nemusíte přijmout
  • je to jednoduché a bezpečné

Jak to probíhá aneb Čtyři kroky ke změně


1) Nezávazně se registrujete

Jde to jednoduše na webové stránce www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz. Registrace je bezplatná a k ničemu vás nezavazuje. Nejste povinni změnu dodavatele uskutečnit. Rozhodnete se až po ohlášení vítězného dodavatele, na základě konkrétní nabídky, kterou vám zašleme.

2) Vybereme nejlepšího dodavatele

Vyjednáme pro vás nejvýhodnější podmínky a ohlídáme, aby smlouva s dodavatelem byla férová a vstřícná k zapojeným domácnostem.Uspořádáme aukci, ze které vzejde nejlevnější nabídka cen elektřiny a plynu.

3) Zašleme vám osobní nabídku

Po aukci ohlásíme vítěze a pustíme se do výpočtů individuálních nabídek možné úspory pro všechny registrované spotřebitele. Nabídku vám zašleme a poté budete mít několik týdnů čas na rozhodnutí, zda přestoupíte k vítěznému dodavateli, nebo nabízenou možnost nevyužijete.

4) Proběhne změna dodavatele

Pokud bude pro vás nabídka výhodná a rozhodnete se pro změnu dodavatele, stačí vyplnit a odeslat jednoduchý formulář. Na jeho základě vám vítězný dodavatel zašle předvyplněnou smluvní dokumentaci k podpisu.

Na dodavatele jsme přísní

Kde získáte více informací?

Navštivte www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz a prohlédněte si záložku „Nejčastější dotazy“. Najdete tam pravděpodobně odpověď na vše, co vám není zcela jasné. Můžete nám také napsat na energie@dtest.cz nebo zatelefonovat. Naše kontaktní linka 272 272 271 je vám k dispozici každý všední den mezi 9. – 17. hod. Za volání platíte pouze cenu běžného hovorného podle svého tarifu.

V čem se naše hromadná změna dodavatelů liší od podobných aktivit komerčních subjektů? Přidanou hodnotou naší kampaně je to, že požadujeme od zapojených dodavatelů férové obchodní podmínky. To znamená, že s námi se nemusíte bát automatického prodlužování smlouvy na dlouhá období ani vysokých pokut za její předčasné ukončení. Uzavřenou smlouvu můžete kdykoli bez sankcí vypovědět. Zmíněné nešvary bohužel stále patří k běžné praxi na českém energetickém trhu.

Naší aukce se v principu mohou zúčastnit všichni dodavatelé energií působící v České republice. Podmínkou účasti je, že předem souhlasí s řadou klíčových kritérií, jejichž cílem je ochrana spotřebitelů. Díky tomu se u vítězného dodavatele nesetkáte s žádnými skrytými poplatky či poplatky spojenými s ukončením smlouvy. Vítězný dodavatel musí poskytovat kvalitní zákaznický servis a za vyúčtování v papírové podobě si nesmí účtovat nic navíc. Musí také akceptovat všechny způsoby platby a nepožadovat za některou z nich další poplatky.

Ceny energií na trhu rostou, má smysl se registrovat?

Rozhodně ano. I v případě rostoucích cen na trhu energií je možné, že cena vysoutěžená v aukci bude nižší než ta, kterou v současné době platíte svému dodavateli. Zvlášť to platí v případě, že jste smlouvu se stávajícím dodavatelem uzavřeli již před delší dobou. Nezapomeňte, že registrace do kampaně je nezávazná – pokud pro vás naše nabídka nebude výhodná, nemusíte ji přijmout. Z již proběhlých ročníků víme, že účast v naší kampani může pomoci zvláště těm, kterým se zdá být změna dodavatele komplikovaná a nedovedou se zorientovat v nepřehledných nabídkách a vybrat si tu nejvýhodnější; navíc nejde pouze o cenu – stejně důležité je to, že dokážeme vyjednat pro zapojené spotřebitele dobré obchodní podmínky.

Přihlásit