Test chytrých hodinek a náramků 2018

Publikováno v časopise 1/2018

Budoucnost se ponese ve znamení multifunkčnosti, variability a konektivity. Stále více druhů elektroniky dnes slouží k daleko širší škále úkonů než jejich předchůdci. Ani hodinky nebyly tohoto trendu ušetřeny. Do laboratoře jsme poslali 28 modelů chytrých či sportovních hodinek a náramků. U všech jsme se zaměřili zejména na dvě hlavní hlediska – jak přesně zvládnou zpracovat informace o vašich sportovních výkonech a zda vám svými chytrými funkcemi dokážou ulehčit život. 

Začátek 21. století se do historie velmi pravděpodobně zapíše jako období obrovského rozmachu chytrých zařízení. Dosud nevídané technologie, jako je internet věcí, se stávají součástí běžného režimu domácností. Stále více zařízení zvládne mnohem víc než jen svůj původní účel. „Hloupé“ telefony bez přídavných funkcí jsou dnes ohroženým druhem. Kdepak jenom volání nebo esemesky. Focení, surfování po internetu nebo třeba sledování videa pomocí mobilu lidem rychle přešlo do krve. Označení smart ale rozhodně není jen výsadou chytrých telefonů. Existují chytrá auta s autonomním řízením, chytré ledničky se zabudovanými vnitřními kamerami a možností vytváření nákupních seznamů, k sehnání jsou i chytré odpadkové koše, které můžete naplnit, aniž byste se jich dotkli.

Hodinky pak v přehledu chytrých spotřebičů, elektroniky a doplňků rozhodně nemohou chybět. Vlastně je možná až s podivem, že popularita chytrých hodinek vystřelila k výšinám až v posledních letech. Pár desítek gramů vážící věcička na zápěstí, kterou má člověk neustále po ruce – vlastně na ruce – k napěchování užitečnými udělátky a funkcemi přímo nabádá. Ostatně napadlo to už tvůrce sedmdesátkových bondovek Žít a nechat zemřít a Muž se zlatou zbraní s Rogerem Moorem. Nutno dodat, že agentovi 007 však sloužily spíše jako pomocník v boji. Společně s hodinkami jsme nechali otestovat také jejich blízké příbuzné, a to sportovní náramky.

Všechny tři kategorie výrobků prošly stejnou testovací procedurou. Váhy jednotlivých zkoušek se však liší v závislosti na hlavním účelu jednotlivých výrobků. Sledovali jsme schopnost monitorovat sportovní aktivity, kvalitu chytrých funkcí, uživatelskou přívětivost, provedení mobilních aplikací, délku výdrže baterie a také vybavení.


Chytré hodinky (porovnat)

Sportovní hodinky (porovnat)

Sportovní náramky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sportovní hodinky 2016–2019 (28 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2019
Chytré hodinky 2016–2019 (34 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2019
Sportovní náramky 2016–2019 (33 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2019


Přihlásit