Test praček se sušičkou 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2018

Řada lidí bydlí v malých domácnostech bez balkónu, v nichž se často potýkají s otázkou: kam s právě vypraným prádlem? V bytech mnohdy není místa nazbyt a najít prostor, kde by nepřekážela pračka a sušička, může být pro leckoho problém. Nabízí se řešení spočívající v pořízení pračky kombinované se sušičkou. Koupí přístroje 2 v 1 ušetříte místo, a prádlo tak nebude nutné „nouzově“ sušit na skládacím sušáku, který zabere také dost místa. Jestli je koupě pračky se sušičkou skutečně výhra, jsme prověřili v aktuálním testu. 

Dům se zahradou či velký byt s terasou je snem mnoha lidí, ne každému se ale splní. Kdo nemá možnost věšet prádlo ven nebo třeba na půdu a nemá kam umístit sušičku, se často uchyluje k sušení v domácnosti na rozkládacím sušáku. Z naší ankety na Facebooku  vyplynulo, že tento způsob sušení prádla je běžný pro více než 30 % respondentů. Nutno dodat, že toto řešení moc ideální není. Sušák není zrovna vzhledný a zabírá místo. Navíc, zvláště v zimních měsících, kdy se moc nevětrá, mohou sušením v bytě vznikat dobré podmínky pro vznik a šíření plísní, které nejsou v domácnosti zrovna zvaným hostem.

Pokud si s hledáním vhodného místa pro sušení prádla často lámete hlavu, dobrým řešením se zdá být koupě pračky kombinované se sušičkou. Takový přístroj se jeví jako ideální volba zejména proto, že ušetří místo. Jak vyplynulo z našeho testu, další pozitiva se už hledají hůře. V praní si sice tyto výrobky vedou podobně jako klasické pračky, v sušení jsou ale slabší než jejich samostatně stojící kolegyně.


Databáze testovaných výrobků

Pračky se sušičkou 2018 (7 výrobků)
poslední aktualizace: 2.1.2018


Přihlásit