Test toaletních papírů 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2018

Všichni ho používáme a očekáváme od něj zhruba to samé. Jistotu a jemnost. Abychom se přesvědčili, že se můžeme na toaletní papíry spolehnout, nechali jsme odborně otestovat 19 třívrstvých neparfémovaných vzorků. Zprávy přinášíme dobré – ve štychu vás nenechá žádná z testovaných roliček, rozdíly mezi nimi však najdete.

Toaletní papír patří k životním nezbytnostem každého Středoevropana. Nejoblíbenější mezi Čechy je třívrstvý bílý a rádi ho nakupujeme ve slevových akcích. Stejný papír jsme také odeslali k otestování. Jak by měl vypadat ideální papír? Co od něj očekáváme?

Zkoušky pevnosti, rozpustnosti a savosti se prováděly jak v laboratoři, tak v ostrém provozu běžnými uživateli. Do testu jsme odeslali 19 toaletních papírů, z toho dvě značky jsme nakoupili jak na českém, tak na rakouském trhu.

Jak to celé dopadlo? Můžeme se na všechny papíry spolehnout? Mají stejně kvalitní toaletní papír Rakušané jako Češi? Výsledky srovnání dvojí kvality naleznete na webu naší kampaně Stop dvojí kvalitě.

Celý test toaletních papírů společně s jeho výsledky naleznete v lednovém vydání časopisu dTest.


Testované výrobky - toaletní papíry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Toaletní papíry 2018 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 2.1.2018


Přihlásit